معلم هنر V Rajagopal در کار اخیر خود با الهام از Thirukkural منظوم

لوتوس باد افزایش می یابد از یک برکه در پیش زمینه و مراقبه شکل نشسته در Padmasana در پس زمینه — این نقاشی توسط هنرمند V Rajagopal قطاری از جوهر از این Thirukkural دوبیتی ‘Vellaththanaiya گونه ای Neetam Manthartham Ullath Thanaiyathu Uyarvu‘ از Ookamudaimai. “این دوبیتی می گوید که به عنوان یک افزایش در قد و قامت او باید خود را شایسته آن را با افکار نجیب. شما می توانید استنباط بسیاری از معانی” توضیح می دهد که Rajagopal. یکی از ایده ها و افکار باید در نهایت منجر به اعمال خوب است. “من آن را نگه داشته و از آسمان آبی به عنوان پس زمینه نشان می دهد که مفاهیم جهانی هستند.”

Rajagopal فقط از چنای که در آن او موفق به دریافت یک جایزه از موسسه بین المللی تامیل مطالعات. نقاشی او یک پنل چهار منظوم در حال حاضر زینت دیوارهای Thriukkural Koodam یک سالن نمایشگاه در چنای.

Art teacher V Rajagopal on his recent work inspired by Thirukkural couplets

هنرمند است که به استفاده از Thirukkural منظوم به عنوان الهام بخش است. او در مینیاتور فرم پشت در 80s در. “من با فیگوراتیو کار برای 100 Thriukkural منظوم. 35 mm دور انداخته نوار فیلم من بودند بوم. از طریق این مسابقه من دوباره من در اوایل روز است.” پنل کار همچنین ویژگی های یک زخمی فیل. این برگرفته از دوبیتی ‘Sidhaivitaththu Olkaar Uravor Pudhaiyampir Pattuppaa-toondrung Kaliru‘. “فیل بدن سوراخ شده توسط فلش و وجود خون تراوش از آن است. اما که نمی تواند جلوگیری از فیل. آن را فقط نشان می دهد که یک اراده ذهن هرگز دچار تزلزل در وضعیت نامطلوب. من با استفاده از یک پس زمینه خاکستری برای بیان آرامش و نظم و انضباط است که ضروری است به خارج شدن از شرایط دشوار.”

بخش دیگری نشان می دهد در عمق دریا مروارید-شکار. “آنها شیرجه رفتن چند صد فوت زیر آب برداشت مروارید و conches. آنها را به خطرات اما آنها این کار را برای امرار معاش. این دوبیتی ‘Ulluva Thellam Uyarvullal Matradhu Thallinum Thallamai Neerthu’, قطاری از این. آن خواستار یک به تعیین اهداف بزرگ رانده شده توسط نجیب هدف است.”

قابل توجه آثار

  • رابطه جنسی بازیکن – که او نقاشی در Brahma Kumaris Shantivan در کوه ابو در راجستان به عنوان بخشی از یک ملی مسابقه نقاشی و کارگاه آموزشی که در آن 250 هنرمندان حرفه ای از سراسر هند نقاشی در موضوع وحدت و صلح و رفاه. او با استفاده از یک انسان انتزاعی فرم برای نشان دادن رابطه جنسی بازیکن
  • Triveni Sangamam در یک هنرمند با هم سازماندهی شده توسط اللهبد موزه و Nav Aakar بین المللی هنرمند, گروه
  • Rajagopal نمایش داده می شود یک سری شیوا در یک نمایشگاه در Kumbh Mela سازماندهی شده توسط منطقه جنوب مرکز فرهنگی.”من در تکمیل بسیاری از نقاشی در طول سه روز سفر قطار” او به یاد می آورد.
  • بیش از 60 از نقاشی های او از جمله مناظر, نقاشی و مینیاتور از حیوانات وحشی نمایش داده شد اخیرا در کارناتاکا Chithre Santhe بنگلور

یک ببر roars در یک فیل در پانل و هنرمند اشاره می کند که چگونه حتی اگر فیل بزرگتر است و تیز tusks, آن را هنوز هم ترس ببر حمله. اندازه و موقعیت است که همیشه عامل تصمیم گیری است. Thiruvalluvar زن و شوهر شروع می شود که با ‘Pariyadhu Koorngottadhu Aayinum…’ انتقال این پیام است.

Rajagopal که بازنشسته شد به عنوان معلم هنر در دولت در Devarayapuram است تدریس هنر برای بیش از سه دهه و احساس نیاز به آموزش مناسب در هنر با هنر اردوگاه. او می گوید: درک نه تنها رنگ بلکه موضوع یکی را انتخاب کنید به رنگ می افزاید: ارزش به کار می کنند. او با الهام از آثار بسیاری از هنرمندان مانند هنرمند Manian Selvan (تصویر), تروتسکی Marudhu ( برای زیبایی حرکت در تصویر و انیمیشن و رئالیسم) Adhimoolam (خط رسم, رنگ, آگهی معاصر کار) Chandru (برای مقایسه با این نسخهها کار در هند و اروپایی هنر مجسمه), Dr. Alphonso (مکعب اشکال هنر) و دکتر Sirpi Jeyaram (ذغال کار و نقاشی خط). “من به آموزش هنر به دانش آموزان با هر مواد در دسترس به آنها. آنها به جلب پرندگان ببر و فیل و یا به شکل قبیله ای و عامیانه اشکال هنر است. آنها همچنین تجربه با قرمز مایل به قهوهای طرح های هندسی, انیمیشن, هنر ( 2D و 3 D)…” Rajagopal امیدوار است که هنر این است که با توجه به یک محل برجسته در برنامه درسی. “این باعث می شود دانش آموزان مشاهده و فکر می کنم. هنر نیز فیلتر استرس و خشم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>