درخواست برای یک کار ؟ مراقب باشید در مورد خود را در Facebook posts

واشنگتن:
آمدن در سراسر به عنوان خود جذب و یا بیان نظرات قوی در مورد موضوعات بحث برانگیز خود را در Facebook profile ممکن است حقیر شانس خود را برای فرود یک کار یک مطالعه نشان می دهد. به گفته محققان از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا استخدام کار هستند کمتر احتمال دارد برای انتخاب نامزدها که به نظر می رسد بیش از حد خود را درگیر و یا لجوج در رسانه های اجتماعی خود را پست.

مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی انتخاب و ارزیابی همچنین نشان داد که استخدام می شوند کمتر احتمال دارد به استخدام کارکنان که محتوای پست مطرح از مواد مخدر و یا الکل استفاده کنید.

مایکل Karly یک دانشیار مدیریت مهمان نوازی اشاره کرد که کمی شناخته شده است در مورد چه مقدار از وزن استخدام مدیران را به طور بالقوه منفی محتوا رسانه های اجتماعی.

محققان به منظور بررسی اثرات سه بالقوه منفی موضوعات — خود جذب opinionatedness و الکل و استفاده از مواد مخدر — در استخدام مدیران تصمیم گیری است.

آنها استخدام 436 استخدام مدیران از انواع سازمانهای 61 درصد از آنها شاغل در صنعت مهمان نوازی و باقی مانده در شرکت اعم از فناوری اطلاعات به بهداشت و درمان.

این تیم به شرکت کنندگان در یک سناریو به عنوان خوانده شده که در آن فرضی کار نامزدها جواب سوالات مصاحبه خوب و شور و شوق به نمایش گذاشته اما همچنین به نظر می رسد در معرض ابتلا به رقص.

آنها پرسید: پس از آن شرکت کنندگان به نقد و بررسی اجزای نامزدهای Facebook پروفیل و به رای خود اشتغال مناسب است.

هر یک از شرکت کنندگان بطور تصادفی به نظر یکی از 16 مختلف Facebook پروفایل نشان دادن یک مرد یا زن برگزاری نمایشگاه خود جذب opinionatedness و الکل و استفاده از مواد مخدر یا نه نشان دادن این صفات است.

بعد از خواندن این, پروفایل, استخدام مدیران ارزیابی نامزدهای اشتغال مناسب با ارائه یک ارزیابی از فرد-سازمان تناسب و به طور کلی نامزد ارزیابی است.

محققان دریافتند که خود جذب منفی نهفته استخدام ادراکات از نامزدهای اشتغال مناسب است.

خود جذب نیز می تواند مهم تر از opinionatedness یا مواد مخدر و الکل استفاده در رانندگی این برداشت منفی محققان گفتند.

“سایت های شبکه های اجتماعی اغلب تاسف به رشد خود جذب مردم ایجاد انگیزه برای دیگران بگویید در مورد هر عمل و اندیشه” گفت: Karly.

“این می تواند باشد که استخدام مدیران مشاهده افرادی که بیشتر در خود جذب و متمرکز بر منافع خود به کمتر احتمال دارد به از خود گذشتگی برای بهره مندی از سایر کارکنان و سازمان” او گفت:.

این تیم همچنین دریافتند که opinionatedness تاثیر منفی برداشت از اشتغال مناسب است.

“سایت های شبکه های اجتماعی با توجه به افزایش بی سابقه تعداد افراد ابراز شدید و جنجال برانگیز ایده ها در یک انجمن عمومی” گفت: Karly.

“افرادی که پست تفرقه موضوع ممکن است به عنوان بیشتر استدلالی و کمتر تعاونی. علاوه بر دیدگاه های خود می تواند بر خلاف کسانی که از استخدام مدیران که ممکن است نفوذ مديران اعتقادات نامزدهای شرایط برای شغل” او گفت:.

این تیم متوجه شد که محتوا نشان می دهد مصرف الکل و مواد مخدر تاثیر منفی می گذارد استخدام مديران از ديدگاه اشتغال مناسب اگر چه اثر بود و بسیار کوچکتر از برای خود جذب و opinionatedness.

“رسانه های اجتماعی مطالب ما نشان داد استخدام مدیران نسبتا خوش خیم وجود دارد هیچ اشاره ای به نوشیدن شراب خواری یا واقعی استفاده از مواد مخدر” گفت: Karly.

“یکی از دلایل ممکن برای نسبتا کوچک اثر الکل و مواد مخدر استفاده از محتوا است که استخدام مدیران ممکن است درک مطالب نسبتا معمولی,” او گفت:.

محققان نتیجه گیری کرد که افراد باید خودداری از ارسال مطالب در شبکه های اجتماعی که نشان می دهد خود جذب opinionatedness و الکل و استفاده از مواد مخدر در جستجوی کار روند.

این داستان منتشر شده از یک سیم آژانس خوراک بدون تغییرات به متن. تنها تیتر تغییر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>