در میان virus بحران 87% رهبران کسب و کار ترجیح می دهند دوباره skilling بیش استخدام: گزارش

بنگلور: یک گزارش منتشر شده در روز سه شنبه توسط edtech شرکت ارتقاء واحد و صنعت بدن FICCI گفت: رهبران کسب و کار به دنبال به re-مهارت های موجود خود را به استخر استعداد بیش جدید hirings.

یافته های این گزارش ‘بالا تاثیر آموزش آنلاین در مقیاس’ گفت: 87 درصد از رهبران کسب و کار ارتقاء واحد مصاحبه در طول Covid-19 بحران گفت که آنها به دنبال reskill بیش استخدام.

همچنین گفت که دوباره skilling کارکنان موجود است و همیشه مقرون به صرفه تر از استخدام های جدید.

علاوه بر این 75 درصد از پاسخ دهندگان به ارتقاء واحد بررسی گفت که آنها در نظر گرفته reskilling موفق در سازمان مربوطه می باشند.

این گزارش همچنین می گوید که 37 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گزارش داد افزایش 20% در یادگیری و توسعه بودجه. این کاغذ سفید اعلام کرد که ارسال Covid-19 شیوع, آموزش تخصیص بودجه برای بسیاری از پاسخ دهندگان به افزایش 80 درصد است.

آموزش آنلاین همراه با مجموعه ای از چالش های است که شامل پایین نرخ تکمیل و بی تفاوت یادگیرنده نامزدی.

“با افزایش کاربران اینترنت تلفن همراه در هند است که انتظار می رود برای رسیدن به 85 درصد خانواده ها توسط 2024, آموزش آنلاین می تواند به تغییر سیستم آموزش و پرورش و افزایش اثربخشی آموزش و شیوه های تدریس” گفت: Shobha Mishra Ghosh, مكاتبات دبیر FICCI.

FICCI همچنین اشاره کرد که تعداد کاربران اشتراک آنلاین آموزش و پرورش در هند است و انتظار می رود برای رسیدن به 9.5 میلیون نفر تا سال 2021 از 1.9 میلیون نفر در 2017-18.

“هدف ما برای همکاری با کسب و کار و دولت ها در سراسر جهان برای تبدیل استعداد خود را در صورت تسریع تغییر گفت:” رونی Screwvala از بنیانگذاران و مدیر اجرایی رئیس ارتقاء واحد.

\با افزایش ارتباط آنلاین یادگیری در طول این همه گیر ارتقاء واحد در اوایل این ماه گفت که آن را اختصاص داده 50 کرور برای به دست آوردن سه شرکت در بخش های درجه آنلاین, پست, فارغ التحصیلی و آموزش عالی فضایی.

پنج سال از راه اندازی همچنین گفت که آن را در بحث فعال با چندین هند بازیکنان به صورت بالقوه اکتساب نسبت به قسمت بعد از این سال است. در حال حاضر ارتقاء واحد ارائه می دهد برنامه های آنلاین برای کار حرفه ای و بیش از 21,500 پرداخت آموزان در پلت فرم آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>