مردم به طور مداوم در معرض آلودگی هوا در افزایش خطر ابتلا به زوال عقل, به خصوص اگر آنها نیز رنج می برند از بیماری های قلبی و عروقی محققان هشدار می دهند.

با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله JAMA Neurology, بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی (CVD) است که زندگی در محیط های آلوده ممکن است نیاز به حمایت اضافی از ارائه دهندگان مراقبت برای جلوگیری از زوال عقل است. “جالب است که ما قادر به ایجاد اثرات مضر بر سلامت انسان در سطوح پایین فعلی آلودگی هوا استاندارد” گفت: مطالعه برای اولین بار نویسنده Giulia گراند از موسسه کارولینسکا در سوئد. “این یافته ها نشان می دهد آلودگی هوا می کند نقش مهمی در توسعه زوال عقل, و به طور عمده از طریق مرحله میانی از بیماری های قلبی عروقی به خصوص سکته مغزی” گراند اضافه شده است.

با توجه به مطالعه تعداد افراد مبتلا به زوال عقل پیش بینی شده است برای سه گانه در 30 سال آینده در سطح جهان است. هیچ درمانی شناخته شده است و جستجو برای اصلاح خطر و عوامل محافظ باقی می ماند بهداشت عمومی اولویت است.

مطالعات اخیر ارتباط هر دو بیماری های قلبی عروقی و آلودگی هوا به توسعه زوال عقل اما يافته ها در آلودگی هوا—لینک شده اند کمیاب و متناقض است.برای رسیدن به این نتیجه محققان به بررسی ارتباط بین طولانی مدت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و زوال عقل و چه نقش بیماری های قلبی و عروقی در این انجمن.

تقریبا 3000 بزرگسالان با سن متوسط 74 و زندگی در Kungsholmen منطقه در مرکز استکهلم شدند تا 11 سال است. از کسانی 364 مردم توسعه زوال عقل است.به طور متوسط سالانه سطح ذرات 2.5 میکرون یا کمتر در عرض (PM2.5) در نظر گرفته شده پایین در مقایسه با استانداردهای بین المللی. در پنج سال گذشته از قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا به زوال عقل با افزایش بیش از 50 درصد در هر interquartile range (IQR) تفاوت معنی PM2.سطح 5 و 14 درصد در هر IQR در اکسید نیتروژن محققان گفتند.

زودتر مواجهه به نظر می رسید کمتر مهم است. نارسایی قلبی و ایسکمی بیماری های قلبی هم افزایش خطر ابتلا به زوال عقل و سکته مغزی توضیح داده شده تقریبا 50 درصد از آلودگی هوا مربوط به زوال عقل موارد است.

آلودگی هوا تاسیس عامل خطر برای سلامت قلب و عروق و چون CVD تسریع زوال شناختی.”ما معتقدیم قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ممکن است تاثیر منفی شناخت غیر مستقیم گفت:” گراند. “در این مطالعه تقریبا همه از ارتباط آلودگی هوا با زوال عقل به نظر می رسید از طریق حضور یا توسعه CVD اضافه کردن بیشتر به دلیل کاهش تولید گازهای گلخانه ای و بهینه سازی درمان همزمان قلبی-عروقی و عوامل خطر مرتبط با آن به خصوص برای مردم زندگی در آلوده ترین مناطق از شهرهای ما,” او اضافه شده است.

-IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de