آلودگی هوا مربوط به بالاتر Covid-19 نرخ مرگ

طولانی مدت قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می تواند منجر به افزایش مرگ و میر از افراد آلوده به ویروس مرگبار کرونا ويروسی نتیجه یک مطالعه اخیر که به شکل یک ارتباط روشن بین این دو عامل است.

مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی را محققان به این نتیجه رسیدند که یک افزایش کوچک در طولانی مدت قرار گرفتن در معرض ذرات کوچک در هوا به عنوان شناخته شده PM 2.5 می تواند منجر به یک افزایش بزرگ در COVID-19 مرگ و میر.

D. J. Christopher که رئیس جمهور هند قفسه سینه در جامعه گفت: “این گزارش نگران کننده است به عنوان آن را به نظر می رسد که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند بر Covid-19 شدت بیماری و مرگ است. من عمیقا در مورد شهرهای کشور ما با آلودگی بالا به خصوص در دهلی نو است.”

دکتر کریستوفر است که استاد ریوی پزشکی در CMC وللر بیشتر گفت که آن را بزرگ خواهد بود اگر این مطالعات انجام شده در هند است.”اما ممکن است ما باید منتظر گزارش های بیشتر به آمده است. ما قادر خواهد بود برای دیدن اگر شدت و تعداد موارد بیشتر در شهرهای آلوده,” او اضافه شده است.

برای انجام این مطالعه محققان در دانشگاه هاروارد اطلاعات جمع آوری شده از حدود 3000 استان ها در ایالات متحده تا 4 آوریل سال 2020 است.”ما دریافتیم که افزایش تنها 1 Ig/m3 در PM2.5 مرتبط است با 15 درصد افزایش در COVID-19 مرگ و میر.” نتایج این مطالعه همچنین بر اهمیت ادامه به اجرای موجود آلودگی هوا قوانین و مقررات برای حفاظت از سلامت انسان هر دو در طول و پس از COVID-19 بحران است.

—IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>