در طول این زمان از سال مادورای است attired مانند یک عروس برای جشن سالانه خود را گل سرسبد رویداد — Chithirai Thiruvizha. گسترش بیش از دو هفته در آوریل و مه این جشنواره نشانه تاجگذاری و آسمانی عروسی شهر presiding الهه Meenakshi با خداوند Sundareswarar و بازدید از خداوند Azhagar به شهرستان.

فاز اول شاهد آیین ها و مراسم انجام شده در داخل معبد Meenakshi و رنگارنگ رژه و کروبی در اطراف Masi خیابان ها پس از جشن عروسی. هر روز هزاران نفر از جانبازان گله به چند مراسم. بخش دوم از جشنواره شاهد پمپ و خوشنودی خداوند Azhagar سفر از Alagar Koil برای حضور در سماوی عروسی. جانبازان خود را بیش از spruced تا خیابان آواز و رقص به عنوان خداوند Azhagar نصب شده بر روی خود را با شکوه طلایی stallion, گام های در. Lakhs از مردم جمع آوری شاهد ورود خود را به Vaigai رودخانه و اقامت در این شهر است.

اما در این سال این شهر خیره در خالی جاده ها در زمانی که خیابان ها شده اند سرشار با مردم محلی و بازدید کنندگان از اطراف روستاهای همسایه منطقه و آمریکا و حتی خارج از کشور برای شرکت در مسابقات فرهنگی و پر زرق و برق. برای اولین بار این جشنواره لغو شده است. این است که در همراهی با مستند های اعمال شده با توجه به COVID-19.

“من هرگز تصور نمیکردم شاهد یک بیماری همه گیر در طول عمر من و بحث در مورد thiruvizha در زمان گذشته می گوید:” S Rajamani بازنشسته مدیر مدرسه ساکن در Kakathoppu خیابان. در 70 سال گذشته او است نه از دست رفته معبد مربوط به حوادث و نه نشانی از او یاد معبد بسته برای دارشان در طول جشن. “این یک احساس عجیب و غریب که ما قطع از این شهر ریاست خدایان و مراسم مرتبط با آنها در طول این ماه است.”

“این غیر معمول سال است. ویران شده توسط coronavirus را به وقفه. لغو chithrai جشنواره تاثیر می گذارد احساسات جانبازان. ما تنها می تواند امید و جمعی دعا برای زود راه خروج از این تیره و تار وضعیت می گوید:” صنعتگر Karumuttu T Kannan این thakkar از معبد Meenakshi. “همه مکان های عبادت بسته هستند دارشان برای مهار این بیماری همه گیر در سراسر جهان. آن زمانی است که همه ما خدا را در قلب ما,” او اضافه می کند.

این معبد Meenakshi بسته شد در مارس 19. تنها دو کشیش در یک زمان بوده اند مجاز به انجام شش روزانه pujas در پشت درهای بسته.

شنبه آغاز این سال Chithirai جشنواره با ساده عمل بالا بردن پرچم مراسم با اختصاص کشیش. عابد نامزدی بیش از چند دهه تبدیل کرده thiruvizha به یک نماد این شهر می گوید:” کشیش معبد Ashok Bhattar. “عدم وجود خود را در حال حاضر تداعی غمگین احساس,” او می گوید:

عروسی مراسم انجام خواهد شد مینیمالیستی شیوه توسط چهار کشیش در مارس 4 در Cheti مندپم در راهرو از خلوتگاه سنکتروم با توجه به معبد دولت. رسیدگی خواهد شد به صورت زنده از 9.05 هستم به 9.29 هستم www.maduraimeenakshi.org.

“این جشنواره که به شهر و اقتصادی آن هویت فرهنگی است که در حال حاضر مبتلا به این بیماری همه گیر را ضربه. این یک unprecendented وضعیت برای همه” می گوید: DMK MLA از مادورای, مرکزی, PTR Palanivel Thiagarajan که خانواده نقش کلیدی در این معبد نوسازی در سال 1963.

او قصد دارد برای توزیع 5,000 thazhampoo بسته حاوی kumkumزردچوبه و مقدس موضوع زرد. در thiru kalyanam بعد از آن است که یک توده مراسم برای زنان متاهل به تغییر موضوع خود منگل سوترا. “این مادر من است آرزوی خود را به انجام برسانند نماز” او می افزاید.

“هنگامی که سیل یا بیماری های همه گیر مانند آنفلوآنزای اسپانیایی یا طاعون آمار ما مراسم بودند شاید کوچک و معبد بسته برای یک یا دو روز. اما آن تاثیر نمی گذارد مردم مشارکت آنها به عنوان اعتقاد و دعا به خدا به آنها را ذخیره کنید از این فجایع می گوید:” بازنشسته تامیل استاد M Arunagiri که به تماشای آسمانی عروسی برای 30 سال گذشته و نیز با توجه به در حال اجرا و تفسیر برای این رویداد از طرف معبد از سال 2009 تا 2013.

“این سخت است برای توصیف احساس توده در چنین شرایط پیش بینی نشده. بی حد و حصر کسب و کارهای کوچک است که رشد در طول فصل در تنگه وخیم است. آغشته به هزاران رنگ و احساسات به Chithrai جشنواره بود که همیشه در مورد شادی و سرخوشی در مورد شادی و سرخوشی و رنگارنگ جشن می گوید:” Dr G Vasudevan بنیانگذار باشگاه سفر. “چگونه به زودی این bonhomie بازگشت ؟” او در شگفتی.

به عنوان آنها می گویند آن است که امید نگه می دارد که همه رفتن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im