این بادام هندی مهره — مورد علاقه حیوانی خو تشکیل دهنده بسیاری از هندی شیرین مانند payasam, barfi و ladoo — نیست یک غریبه به سفر از راه دور. و ما به عنوان مصرف آن توسط تن به عنوان یک میان وعده سالم, ‘mylk’ (یک جایگزین گیاهی به لبنیات و شیر) و یا به عنوان عامل ضخیم در ادویه کاری آن را روشن است که بادام زمینی را باور نمی کند در آشپزی اجتماعی فاصله یا نه.

این آشکار می شود پس از مراجعه به Karthikeya کشت و واحد پردازش در امتداد Edumalai-Tirupattur جاده در Manachanallur Taluk که در آن زنان از کارکنان در حال کار بر روی کاشو است که در نهایت عرضه به شیرین مغازه ها و خرده فروشان در Tiruchi Salem و مادورای.

بسیاری از سهام در این کارخانه روانه بازار شده است از کشورهای آفریقایی مانند بنین ساحل عاج و تانزانیا به Thoothukudi.

بادام زمینی (Anacardium occidentale) یک برزیل همیشه سبز است که به فکر معرفی شده اند به هند توسط پرتغالی عمدتا برای جلوگیری از فرسایش خاک. کلیه شکل شفت است مهره/بذر رشد می کند که در زیر بادام زمینی سیب (همچنین به نام botanically به عنوان یک pseudocarp یا غلط میوه). در حالی که پردازش های تجاری از بادام هندی مهره در هند آغاز شده و در اوایل قرن 20 از اواخر سال کشور ما تبدیل شده است نه تنها تامین کننده پیشرو (پس از ویتنام) بلکه گرسنه مصرف کننده از هسته است. تقریبا 270,000 متریک تن بادام زمینی خورده در هند هر سال است.

تلاش برای رفتن سبز

  • اثرات مضر کشاورزی مرسوم و کنترل آفات موضوع ما بادام زمینی داستانهای اخیر 42 دقیقه مستند کارگردان سرنا شفق قطبی. محور در کشت بادام زمینی در داخل و اطراف Auroville جامعه در تامیل نادو سرنا فیلم تلاش می کند برای نشان دادن رشد قطع ارتباط بین بخش کشاورزی و مصرف مواد غذایی.
  • هر سال cashew مزارع اطراف Auroville هستند با اسپری آفت کش ها از فوریه تا آوریل است. مشکلات سلامتی مانند سردرد و تهوع و سرگیجه و آبریزش بینی معمولا ناشی از پاشش. اسپری اپراتورها نیز سهوا استنشاق مواد شیمیایی زیرا آنها نمی پوشیدن دنده محافظ. این مستند تلاش می کند برای نشان دادن مشکلات مختلف مربوط به بادام زمینی کشاورزی و تمرکز بر ارگانیک رشد در Auroville.
  • ما بادام زمینی داستان یک مطالعه موردی برای جهانی صنایع غذایی. کشاورزی مدرن به طور فزاینده ای وابسته به آفت کش ها و تاثیر منفی آنها بر سلامت محیط زیست و اقتصاد جهانی است داستان. من امیدوارم که این فیلم می تواند اضافه کردن به این مکالمه می گوید:” سرنا در یک ایمیل ،
  • عمومی, نمایش فیلم کمک کرده اند برای ایجاد گفت و گو بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان می گوید سرنا. “تا کنون ما به نمایش ما بادام زمینی داستان در محلی روستاهای اطراف Auroville که در آن 200 نفر حضور داشتند. ما تا به حال بحث پر جنب و جوش بین کشاورزان که عمل آلی و معدنی و همچنین با دیگر روستاییان پس از غربالگری,” او می گوید.
  • در حالی که مردم مایل به سعی کنید از این کشورهای عضو اکو دوستانه مواد دافع حشرات آفت به عنوان نشان داده شده در فیلم آینده ارگانیک رشد کاشو خاص کمتر است می گوید: سرنا. “آنچه از دست رفته است که در بازار برای خرید کاشو اگر کشاورزان به تغییر آلی است.”

“ما تولید خود را انجام نمی حتی 10 درصد از تقاضای داخلی به صورت خام بادام هندی مهره (RCN) در هند, بنابراین بسیاری از واحدهای فرآوری باید به تکیه بر واردات است. هر چند بادام زمینی رشد کرده است در کلم, پنروتی, Theni, Orissa و منگالور در میان مکان های دیگر مزارع نمی تواند نگه دارید تا با تقاضا از خریداران محلی می گوید:” واحد مالک D Karthikeyan.

یوتیوب واحد

یک مهندس مکانیک با آموزش Karthikeyan به بازار عرضه دارو برای بیش از 20 سال قبل از اینکه الهام گرفته شده توسط یک دوست در کرالا برای ایجاد آنچه که در حال حاضر Tiruchi منطقه تنها کشو واحد پردازش. “من یک سال را صرف تحقیق در مورد ایده و انتخاب تجهیزات با پیروی از یوتیوب,” او می گوید.

Karthikeya کشت و فرآیندهای حدود 2 تن بادام زمینی در هر ماه. “بهترین زمان برای شروع به خرید سهام است و از مارس تا ژوئن زمانی که برداشت محصول است می گوید:” K Villavan, واحد, مدیر, که نظارت بر تولید روزانه با همسر خود Deivakanni.

آجیل و حمل و نقل جاده ای از Thoothukudi اسکله در گونی کیسه با وزن 80 کیلوگرم در هر. “در آن حالت اولیه RCN می تواند تا حتی یک سال, اما پس از پردازش آن باید به فروش می رسد ظرف یک ماه می گوید:” Deivakanni. یک کیسه آجیل خام می تواند عملکرد تا 25 کیلوگرم دانه.

در واحد RCN بخار آب پز و سپس بر روی کف خشک برای حداقل یک روز. آنها منتقل شده در کنار یک دستگاه جدا کننده است که بخشی از کرک پوسته بدون آسیب رساندن به هسته است. “برخی از 20 درصد از آجیل ممکن است دور انداخته و با توجه به نامناسب برش می گوید:” Villavan. “ما نمی توانیم آن را به عقب در این ماشین به دلیل آن را انتشار نفت است.”

دانه ها بعدی بو داده در یک Borma’ خشک کن. یک تبرید محفظه سرد بو داده دانه در پایان. “این ضروری است به شل بیرونی testa یا پوسته از مهره می گوید:” Villavan. یک بار تمیز و درجه یک عکس-حساس دستگاه آجیل طبقه بندی شده به عنوان “سفید کل’ (اندازه 180, 210, 240, 320 و 400); انشعابات; سفید بزرگ قطعات کوچک و سفید قطعات و نوزاد بیت است. آنها همچنین بسته بندی شده به صورت عمده فروشان در خلاء مهر و موم شده 10 کیلوگرم قوطی.

“هر کشور بادام زمینی دارای ویژگی های خاص خود را بر اساس خاک و شرایط رشد. اگر آن را در واقع سلیقه بهتر است اگر کمتر وجود دارد رنگ و خریداران ترجیح می دهند سفید دانه” می گوید Karthikeyan که قیمت سهام خود را بین ₹400 و ₹850 ازای هر کیلو.

با بادام زمینی کشت شده در 17 ایالت هند در حدود 10.41 لاخ هکتار پردازش صنعت پیشرو کارفرما از زنان به عنوان مهارت های خود را در دستی درآوردن تمام مهره از درون پوشش گیاهی بسیار ارزشمند است. یک کارگر ماهر می تواند کسب در اطراف ₹400 در هر روز به عنوان یک هسته پردازنده. در سراسر هند حدود 10 لاخ زنان در حال کار cashew صنعت با تامیل نادو به تنهایی به کارگیری بیش از 2 لاخ زنان است. Karthikeya کشت 25 کارمندان زن بر خلاف کارگران از اوایل نسل ملزم به پوشیدن تجهیزات ایمنی برای محافظت از دست خود را از ساینده نفت مترشحه بادام زمینی پوسته.

The industry is a major employer of women. Photo: M.Srinath/THE HINDU

صنعت عمده کارفرما از زنان است. عکس: M. Srinath/هندو

هسته رهبر

پنروتی در Cuddalore منطقه این است که “کشو مرکزی’ به عنوان دور به عنوان تامیل نادو نگران است. از مجموع 1,42,000 هکتار تحت بادام زمینی کشت در دولت پنروتی حساب برای حدود 35,000 هکتار است. در اطراف وجود دارد 32 صادرات بادام زمینی واحدهای تولیدی در اینجا علاوه بر 250 واحد پردازش و بیش از 500 کلبه صنایع.

اتوماسیون حذف بسیاری از شیوه های نا امن در این صنعت اما بیشتر می تواند انجام شود توسط دولت به ترویج کشاورزی محلی و پایین آوردن اعتماد وارداتی RCN می گوید: M راماکریشنان از تامیل نادو بادام زمینی پردازنده و صادرکنندگان و شریک مدیریت از Pratipa کاشو در پنروتی.

“بازار هند به تنهایی نیاز 20 lakh تن از کاشو اما ما تولید تنها حدود 8 لاخ تن در داخل کشور. بنابراین ما مجبور به واردات حداقل 10-12 لاخ تن به نگه دارید تا می گوید:” راماکریشنان.

اعطای زمین برای راه اندازی یک مدل بادام زمینی در مزرعه به عنوان یک خدمت کشاورزی, ویترین, او می افزاید. درختان بادام زمینی نیازی به تعمیر و نگهداری بسیار هیبریدی می تواند تا 10 سال در حالی که مسن تر موروثی رقم می تواند تا 50 سال است.

هر چند پنروتی بادام زمینی کوچک به نظر می رسد آن را به یک طعم منحصر به فرد که باعث می شود آن را بسیار قابل عرضه در بازار. “طوفان خان ما ضربه بادام زمینی کشاورزان به شدت در سال 2011 اما آنها قادر به جبران ضرر و زیان خود را به آرامی. ما در انتظار یک محصول سپر در پنروتی در این سال می گوید:” راماکریشنان.

A still from the documentary Our Cashew Story, directed by Serena Aurora. Photo: Special Arrangement/THE HINDU

هنوز هم از مستند ما بادام زمینی داستان به کارگردانی سرنا شفق قطبی. عکس: آرایش ویژه/هندو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im