راهنمای مبتدی به جین

هیچ احساس مطابقت می تواند یک جرعه طولانی نوشیدن سرد جین و تونیک آن را به عنوان trickles گلو بعد از یک روز طولانی در محل کار (از خانه). جین یک راحتی نوشیدنی برای بسیاری از. و بله, این است, یک هفته است که حکم نوای نوشیدنی است که چند بار به من داد و نه precociously پس از یک زن و شوهر از martinis “من می توانم حس یادداشت های درخت عرعر!” به عنوان ما را در آغوش جهان دیگری Gin روز شنبه این در اینجا این است که راه رفتن را از طریق uninitiated و مبتدی ها (مثل مال شما واقعا). در ادامه به گسترش آشنایی خود را فراتر از کلاسیک G&T.

در اصل توسط هلندی, gin که متعلق به خانواده از ارواح سفید است و طعم دار مخلوط توت درخت عرعر و دیگر گیاهی. به راحتی استفاده می شود گیاهی گشنیز ریشه گلپر و گل. “آن معمولا یک ABV بین 38% و 50%. این اشاره به این مقدار الکل در روح وجود دارد حدود 50 تا 60 درصد demineralised آب در یک بطری هم می گوید:” Evonne Eadie, Diageo رزرو سفیر نام تجاری. روح است که در حال حاضر مقطر در سراسر جهان شده است به دست آوردن محبوبیت در میان وای به خصوص می گوید: Rishi Walli رئیس بازاریابی در پرتو Suntory هند است. و است که چرا ؟ “این یک ترکیب معطر و همچنین کم کالری تعداد نسبت به آبجو و شراب” Rishi همچنان ادامه دارد.

Southside

  • روشن و خوش مزه را Southside است رفتن به یک یکشنبه صبحانه, نوشیدنی جمعه شب و یا حتی sundowners. یک پاپ از مرکبات و نعناع تازه تعارف Tanqueray کاملا.
  • مواد تشکیل دهنده
  • 60 میلی لیتر Tanqueray لندن خشک جین
  • 30 میلی لیتر آبلیمو
  • 15 میلی لیتر شربت قند
  • 8 برگ نعناع
  • روش
  • اضافه کردن همه مواد تشکیل دهنده به یک شاکر. پر شاکر با یخ. لرزش برای 10 ثانیه. دو سویه به سرد شیشه ای. چاشنی زدن با یک بهار تازه نعناع
Southside

وجود دارد سه نوع اصلی از gin: لندن خشک و آب مقطر و مرکب.

لندن خشک جین دقیقترین قوانین و مقررات. باید آن را شروع به عنوان یک بسیار تصحیح روح می شود و با طعم گیاهی از طریق تقطیر. آن را نمی باید هر گونه طعم دهنده اضافه شده پس از تقطیر. “مقطر جین از سوی دیگر زیر همان تولید به لندن خشک جین, اما اجازه می دهد تا برای طعم به آن اضافه شود و پس از تقطیر. شما ممکن است نیاز به انجام این کار اگر شما انتخاب گیاه شناسی نمی خواهد روند به خوبی در یک گرم الکل به عنوان مثال یک گل ظریف,” Evonne توضیح می دهد. مرکب جین نیازی نیست تقطیر به طوری که طعم اضافه شده به طور مستقیم به شدت تصحیح روح.

چه چیزی باعث جین ایستادگی کردن توانایی خود را به خارج پررنگ طعم بدون نیاز به پیری است. Evonne می گوید که نوشیدن اساسا آغاز می شود زندگی خود را به عنوان یک ضد ودکا که مقطر و سپس با گیاهی طعم — این می تواند توضیح دهد که چرا جین است که معمولا به اشتباه به ودکا. “آنها هر دو سازمان ملل متحد سالخورده ارواح و در نتیجه حذف آنها نگاه یکسان و می تواند اشتباه در بینایی و یا استفاده می شود که در کوکتل. اگر شما در حال مزه یا nosing و روح خود را, شما به راحتی متوجه تفاوت با آروماتیک و طعم,” او اضافه می کند.

این واقعیت است که آن را آسان تر در گلو باعث می شود آن را بیشتر ترجیح نوشیدنی را در صبحانه و یا برای طراوت یک بعد از ظهر گرم ، “طعم پروفایل را فراهم می کند آن را یک مزیت بیشتری برای ایجاد همه کاره کوکتل اعم از کلاسیک جین & تونیک به Negroni با یک پیچ و تاب و یا جین ترش می گوید:” Rishi.

همه گفته و انجام داده, G&T هنوز باقی مانده جمعیت های مورد علاقه — یک خدمت است که تنها دو مواد تشکیل دهنده و در عین حال بسته شدید طعم. اما انتخاب یک تونیک کت و شلوار باید به دقت محاسبه می روند: “این یک ایده عالی برای نگاه گیاهی مورد استفاده در ماشین پنبه پاک کنی و سپس انتخاب یک تونیک به کت و شلوار. برای مثال Tanqueray هیچ. ده با استفاده از میوه مرکبات در تقطیر, بنابراین من می خواهم به آن جفت با مرکبات-رانده تونیک آب و چاشنی زدن با برخی از گریپ فروت صورتی برای اضافه مزه پشت سر هم” می افزاید: Evonne. روح نیز موفق به درخشش در سنگین تر روح به جلو کوکتل مارتینی.

Roku Perfect Serve

Roku کامل, خدمت, دستور:

برای ساخت این نوشیدنی Roku جین, تونیک, آب و شش رشته زنجبیل همه شما نیاز است.

مواد لازم:

30 میلی لیتر Roku, 120 میلی لیتر تونیک

چاشنی زدن:

زنجبیل چوب به عنوان در هر اولویت خود را.

روش:

اضافه کردن همه مواد تشکیل دهنده و ساخت. خدمت به بیش از نبات یخ را در یک قطار سریع السیر شیشه ای و در نهایت چاشنی زدن با زنجبیل برش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>