یک عمل متعادل

بریانی عاشق که من پیدا کردن آن سخت به تصمیم می گیرید که کدام سبک بهتر است.

مدرس سبک ساخته شده با باسماتی برنج و ادویه جات ترشی جات همیشه اولویت من. من عاشق امبور-سبک بریانی که در آن فلفل قرمز رب جایگزین تمام فلفل سبز و همچنین ماهرانه-چاشنی seeraga samba بریانی. بنابراین زمانی که من دیدن یک تازه راه اندازی رستوران و متخصص در مالابار یا تهلسری بریانیآن را به عنوان محبوب شناخته شده, من مسلما تردید.

برای شروع, من نمی تواند قبول این دشت به دنبال سفید رنگ ظرف به نام بریانی (این تعصب بود که به کنار به زودی). برای من بریانی به بالا در درام و آمد با تمام متعلقات. بنابراین هنگامی که آشپز رازک AC مرا به آشپزخانه Ajwa تهلسری دام بریانی من تعجب که در آن تمام پخت و پز می گیرد که در آشپزخانه بود spic و طول. وجود دارد بزرگ dabaras از اندازه های مختلف و من متعجب و متحیر که با عطر اشتها آور شد ناشی از وجود بود و هیچ اثری از هر گونه پخت و پز.

A balancing act

“ما شروع به آماده سازی به عنوان اوایل به عنوان 7 هستم. آماده سازی تهلسری بریانی است دقیق و وقت گیر فرایند است که نیاز به برنامه ریزی کافی و آماده سازی می گوید:” رازک که به همراه سه نفر از دوستان خود را باز چنای قبل از ازدواج شاخه Ajwa تهلسری دام بریانی.

سه سرآشپزها از رازک خانواده نوبت به آمدن به چنای برای آماده سازی تخصص ظرف روزمره است. این kaima برنج انواع مختلفی از منابع است بنگال و فقط روغن حیوانی استفاده می شود. گوشت سس پخته شده در حرارت متوسط سرخ کرده با پیاز و گوجه فرنگی و چند ادویه جات ترشی جات بدون نیاز به روغن.

A balancing act

“عطر و طعم را می توان به kaima برنج و سه مرحله از پخت و پز آهسته که ضروری ترین جنبه های این سبک بریانی می گوید:” Razak. مهم ترین جنبه از تهلسری بریانی, اما, است, دام: از گوشت گوسفند و یا مرغ استفاده نا مشروع و برنج پخته شده و نگه داشته کنار برای نزدیک به سه ساعت است.

A balancing act

ما سفارش گوشت گوسفند و ماهی بریانی. آشپز توصیه بهار مرغ است که ساخته شده با مرغ وزن در هر نقطه بین 450 تا 600 گرم است. ما بریانی می رسد unassumingly صدر با پیاز سرخ شده و خدمت با بخش کوچک از شیرین خرما ترشی و پیاز raita. فقط به عنوان ظرف پخته شده در لایه های پس از آن خدمت کرده است. “ما قطع آن را مانند یک کیک و صفحه آن است. شما باید برای رفتن به پایین و حرکت شبیه چمچه زنی از برنج و گوشت و محل آن را در بشقاب خود می گوید:” Naushad Mohamad یکی از همکاران. من لذت معطر آماده سازی, که طعم خوشمزه است. ساعت (چهار می گوید: آشپز) صرف زحمت تهیه این بریانی شد ارزش هر لقمه.

A balancing act

تاریخ ترشی به طور معمول در خدمت با بریانی در مالابار منطقه ساخته شده است از شربت خرما با رنده شده چغندر و هویج و فلفل سبز. آن طول می کشد در حالی که به کام استفاده می شود به سلیقه متنوع از برنج و گوشت و ترشی و پس از آن هماهنگ شما شروع به لذت بردن اثر آن در جوانه های چشایی. این طعم دار, روغن, تزریق آماده سازی با یک اشاره از سرگرمی در اینجا وجود دارد و یک چلپ چلوپ دارای مزه تند و شیرین تاریخ ترشی فراهم می کند یک رضایت غذا تجربه کنید. برای گیاه خواران وجود دارد سبزیجات بریانی و دشت معطر روغن برنج یا کرالا نی choruهمراه با چهار سمت گیاهی ظروف مانند دال سرخ, گل کلم سرخ شده و پنیر و کره و سرگرمی. اتمام غذا با Sulaimani یک ایده خوب است.

تهلسری بریانی, همه چیز در مورد مقدار مناسب از ادویه جات ترشی جات مناسب پخت و پز برنج و در نهایت متعادل هر دو با دام. ما مطلع هستند که برای شام آنها نیز در خدمت مالابار موارد خاص مانند نی pathri, puttu و کرالا parotta. اما رستوران با گنجایش 60, هیچ چیزی برای نوشتن در صفحه اصلی مورد نظر محیط.

A balancing act

بنابراین تجربه به من تغییر وفاداری? چه می توانم بگویم ؟ تهلسری بریانی است اما چنای بریانی احساسات است.

Ajwa تهلسری دام Biriyani

  • 205 جواهر لعل نهرو Salai, Arumbakkam
  • بازدید: گوشت گوسفند و ماهی بریانی میگو mulakittathu
  • نتواند: بهار, مرغ, ماهی سرخ
  • غذا برای دو نفر: ₹800
  • 48538383

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>