1 هویج 1 تربچه و چند لوبیا: پخت و پز در زمان COVID-19

من می دانم این است: آن است که پس از همه یک غذا ستون. اما زمانی که از من خواسته شد برای نوشتن آن با تمرکز بر وضعیت چیزی در من تبدیل شده است. هندو به خوانندگان که دسترسی به مواد غذایی اما نیاز به ایده های در مورد چگونه به مقابله با کمبود. کمبود نه کمیت اما از انواع; در بدترین سناریو شاید از سنتی به مواد تشکیل دهنده. و اغلب به کمک است.

یک زن و شوهر از هفته پیش یک مجله آمریکایی در حال tongue-in-cheek مقاله که نویسنده انجام بیکر رفت و به مواد غذایی محلی اشاره کرد که مخمر تمیز کردن قفسه و تا به حال چهره با یکی دیگر از مشتری بیش از گذشته کیسه آرد در سخت بازپرسی کردن از بالا. به او گفتم در ذهن خود را در مورد چگونه دیگر chap بود احتمالا هرگز نان پخته شده از قبل در زندگی خود چه زباله که کیسه خواهد بود و چگونه او می دانست که دیگر شکست خواهد خورد و comeuppance.

من یک ملخ

آن را کمی خنده دار در یک برتر اشاره ارنج زدن, چشمک-چشمک بدم. اما در عمق آن یک یادآوری از نحوه ممتاز ما هستند; ما به دنبال تنوع است. وقتی پرسیده شد که به کسانی که هیچ چیز ما سجاف و haw. من در تلاش برای sermonise اما اجازه دهید به تعداد ما نعمت و انجام آنچه ما می توانیم برای کمک به دیگران.

من نمی تواند کمک کند اما فکر می کنم این مورچه و ملخ حکایت زیرا زمانی که مستند بود و انتظار می رود همه مورچه ها من می دانم سوار در اطراف بارگذاری اتومبیل های خود را انباشت مقدار زیادی از گوشت. ملخ مثل من نیست برای مبهم دلایل اخلاقی. و در حال حاضر ما گیر با آنچه که ما در کابینت. که مثل مادر هوبارد سر. متاسفانه من بی امان تمیز کننده-از-قفسه بنابراین هیچ دارای نعمت غیر مترقبه به وجد در انتظار من اما دور برگشت من رسیدن به یخچال یا کابینت. من می دانم که دقیقا آنچه که من می توانید انتظار برای پیدا کردن چگونه بسیاری از کنده از خشک شدن پنیر و چگونه بسیاری از اینچ از کره بادام زمینی در شیشه.

من آنچه را مردم پست در رسانه های اجتماعی در مورد آنچه آنها طبخ و چگونه آنها در حال مقابله با مستند. و من شگفت زده در ظروف آشپز خانه ها برآمده است. این غربی ها همه به نظر می رسد فراموش کرده اند کوزه sundried گوجه فرنگی در روغن زیتون به طوری که آنها می توانید طعم دار, پاستا و کیسه های آرد گندم سیاه به طوری که آنها می توانید soba و کیسه های غذا بادام و جعبه پودر کاکائو به طوری که آنها می توانید فاقد گلوتن کیک. این به نظر می رسد یک فرصت برای آزمایش. برخی از هندی آشپز در حال ساخت gatta کاری chana bhatura, گل gappa و راس malai.

تماشای این پست به من می دهد یک مجتمع بنابراین من ترجیح می دهم به این باور است که آنها باید مهارت آشپز به هر حال. شاید آن را به انجام با آنها در حال حاضر با داشتن زمان بیشتر به افراط سرگرمی, اما من نمی دانم که چگونه به را پیچیده ظروف و من در برخورد با یک چالش متفاوت است. سبزیجات نیست به طور مداوم در دسترس است. گاهی اوقات اگر ما تنها مشت مختلف سبزیجات در خانه من ترکیب را که ممکن است به نظر می رسد عجیب و غریب bedfellows اما من همیشه مفتون بنگالی panch mishali. بنابراین ما جمع آوری یک تربچه و هویج, یک تعداد انگشت شماری از دانه های یک لایه یا دو تا از کلم چند برگ اسفناج یک تکه کدو تنبل, سیب زمینی نیمه یک گل کلم.

ساخت فراموش

اصل ما تصویب شده است را فراموش و به کنار هم بافت: شرکت نرم-و-squishable. این رقم ممکن است بیشتر یا کمتر از panch یا پنج spicing ممکن است متفاوت باشد اما این روش به طور گسترده به خلق و خوی روغن خردل با یک ادویه مانند kalonji, سياه, و یا یک استاندارد ترکیبی مانند panch phoranیک زن و شوهر از فلفل سبز و سپس طبخ سبزیجات داشتن آنها را برش را به مکعب یا انگشتان و زمان خود را علاوه بر در لحظه مناسب به مطمئن شوید که آنها را طبخ.

کمی از آب زنجبیل تازه عطر و طعم و احتمالا به هضم غذا کمک میکند. در نهایت من اضافه کردن یک مقدار کم از روغن های حیوانی و کمی شکر و این به من اجازه تظاهر آن را معتبر.

ما گوشت-خوردن و خانواده وجود ندارد و گوشت و ماهی و یا مرغ. تخم مرغ عرضه نامنظم است. این هفته محلی Safal است که به خوبی مواجه نگردند با عدس و حبوبات. خوشبختانه من یک قفسه سینه از ادویه جات ترشی جات. نتیجه این است که من فقط می گرفتن تا عطر و طعم با ترکیبات غیر منتظره و ادویه جات ترشی جات. چون من یکی از به طور معجزه آسایی خوش شانس نخبگان که تنها نگرانی این است که مبارزه با ملالت.

یک اصل ما یاد گرفتیم در روز قبل از آزادسازی شد, برای جایگزین, جایگزین و وفق دهند. من تا به حال یک دستور برای بادمجان parmigiana که نگاه بدون عارضه به اندازه کافی اما پس از آن خواسته پنیر پارمسان و من تا به حال فقط اینترنتی پنیر چدار و لستر قرمز و دلیل آن خواسته ریحان تازه و من تا به حال هیچ کدام, من آنچه من می توانم. چون من تا به حال مواد تشکیل دهنده اصلی: بادنجان و گوجه فرنگی. و ظرف الاستیک و انطباق.

رفته مخمر

در ضمن ما محلی ‘artisanal’ نانوایی به طور موقت تعطیل, فروشگاه, بنابراین هفته گذشته بیکر-در-محل اقامت و گفت: او می خواهم نان. متاسفانه خمیر نمی رود. زمانی که من به یک دوست او پیشنهاد کرد که مخمر می تواند تمام شده اند و من فرستاده شده به امید بهتر, بار, این لینک به یک ویدیو توصیف چگونه می توان نزدیک به کامل toddy در خانه با صرف سه مواد لازم: آب نارگیل و شکر و مخمر است. من صرفه جویی در آن را برای زمانی که مخمر در دسترس است.

به جای من کلوچه. من در مورد آنها نوشت حدود 12 سال پیش در یکی از اولین ستون در اینجا. از آنجا که آنها بسیار رضایت بخش و بسیار آسان به را در این دوران سخت به نظر می رسید ارزش های دوباره. به مادرم که به من آموخت این دستور العمل گفت: “آنها بسیار آمرزنده” — شما می توانید هر گونه استفاده از آرد هر کوتاه آنها را چند دقیقه و اگر شما می خواهید شما می تواند در هر طعم دهنده شما در دست شیرین و خوش طعم.

یکشنبه, دستور العمل

اساسی کلوچه

(باعث می شود 12)

Photo: Getty Images/ iStock

عکس: گتی ایماژ/ iStock

مواد تشکیل دهنده

2 فنجان آرد sifted

½ فنجان شکر

3 قاشق چایخوری جوش شیرین

½ قاشق چایخوری نمک

1 فنجان شیر

½ فنجان روغن نباتی

1 تخم مرغ

روش

1. پیش گرم کردن فر را به 200 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت). گریس پایین تنها از 12 بشقاب سفالی کوچک-پان فنجان. غربال کردن آرد را با جوش شیرین و نمک. در قند هم بزنید. در کاسه جداگانه, ضرب و شتم با هم تخم مرغ و شیر و روغن.

2. گسترش مخلوط آرد گسترده ای در کاسه گرد و یک در مرکز. پور در تخم مرغ-شیر-روغن مخلوط همه در یک بار. هم بزنید و با چنگال فقط تا زمانی که ترکیب شده است. قاشق مخلوط را آماده مافین-پان فنجان.

3. پخت تا طلایی برای حدود 25 دقیقه. بلافاصله حذف از جام با قرار دادن نوک چاقو در زیر هر یک به شل. خدمت گرم با کره.

هنگامی که مخلوط کردن خمیر هم بزنید فقط تا آرد مرطوب شود. ضرب و شتم نیست. خمیر ناصاف خواهد شد اما باعث می شود برای شرکت در مناقصه کلوچه.

کلوچه را می توان منجمد و یا نگهداری برای چند روز. داخل فویل بپیچید و بازگرمکن در فر قبل از خدمت.

از آن ممنوع است شادی از تخم مرغ به ناشکری از مهمانان نویسنده منعکس کننده در هر انجمن با مواد غذایی است. [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>