چگونه کووید بازار کار را تکان داد

[ad_1]

آخرین روز کاری علی کاراولا به عنوان مدیر اجرایی منابع انسانی 31 ژوئیه 2020 بود، زمانی که او شغلی را که زمانی برایش ارزش قائل بود ترک کرد.

او لپ‌تاپ خود را در دفتر خانه‌اش در کانکتیکات در ساعت 4 بعد از ظهر پس از پاسخ دادن به هر ایمیلی که در صندوق ورودی‌اش بود خاموش کرد و از عجیب‌وغریب بودن آن لحظه شگفت‌زده شد.

مادر دو دختر 5 و 3 ساله به The Post گفت: “من ساختمان را ترک نکرده ام و وسایلم را جمع و جور نکرده ام.” نمی‌دانستم با خودم چه کنم، بنابراین قدم زدم تا فکر و پردازش کنم.»

کاراولا 36 ساله تصمیم گرفت دیگر هرگز برای یک شرکت بزرگ کار نکند. شغل او به یک هفته کاری 80 ساعته تبدیل شده است و صدها اخراج را مدیریت می کند.

او در میان 1.4 میلیون مادر بچه در سن مدرسه است که در طول همه گیری همه گیر، مشاغل و مشاغل را ترک کرده یا مجبور به ترک شغل شده اند.

و مانند بسیاری، کاراولا به نیروی کار باز نمی گردد – حداقل نه به همان شیوه. از آنجایی که همسرش شغلی دارد که می تواند از هر دوی آنها حمایت کند، او تصمیم گرفت با آموزش دادن به زنان دیگر در شغل خود، تجارت آزاد خود را راه اندازی کند. این به او انعطاف و زمان بیشتری را با فرزندانش می دهد.

این بیماری همه گیر باعث تغییرات لرزه ای در بازار کار شده و میلیون ها نفر شغل خود را تغییر داده اند. اما در حالی که نرخ بیکاری – کسانی که فعالانه به دنبال کار هستند – به پایین 4.2 درصد کاهش یافته است، مشارکت نیروی کار نیز کاهش یافته است.

نرخ بیکاری ملی به 4.3 درصد کاهش یافته است، اما درصد بزرگسالان در سن کار یا در سن کار به سطح قبل از همه گیری نرسیده است، یعنی میلیون ها نفر نیروی کار را ترک کرده اند. در سال 2019، نرخ مشارکت نزدیک به 63.5٪ بود – اکنون به 61.8٪ رسیده است.

بر اساس آمارهای دولتی، اکنون حدود 3.6 میلیون کارگر کمتر از فوریه 2020 وجود دارد. به گفته مارک زندی، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics، طبق برخی شاخص ها، این تعداد بسیار بیشتر است و می تواند به 6 میلیون نفر برسد.

اکثریت نیروی کار گمشده را افراد 55 ساله و بالاتر تشکیل می‌دهند – حدود 2.4 میلیون نفر – که یا زودتر از موعد بازنشسته شده‌اند، زیرا توانایی مالی دارند، یا کارگران کم‌درآمدی که در سن بازنشستگی هستند که در ابتدای همه‌گیری اخراج شده‌اند.

به گفته سیاوش رادپور، مدیر تحقیقاتی آزمایشگاه سرمایه بازنشستگی در مدرسه جدید، COVID-19 تقریباً نرخ بازنشستگی را برای سال 2020 دو برابر کرده است و به بزرگترین بازنشستگی کارگران مسن در حداقل 50 سال اخیر دامن زده است.

زندی تخمین می زند که این واقعیت ساده و غم انگیز نیز وجود دارد که این بیماری همه گیر جان 800000 نفر را گرفته است – و حدود نیم میلیون از این قربانیان بزرگسالان در سن کار هستند.

مادران سوختند

بقیه نیروی کار از دست رفته ترکیبی از افراد خانواده های دو دستمزدی هستند که تصمیم گرفته اند با یک درآمد حقوق بگیرند. کسانی که تصمیم گرفته اند کسب و کار خود را راه اندازی کنند یا یک شغل “گیگ” داشته باشند. و کارگران کم درآمد را دلسرد کرد.

بررسی ضربان قلب خانوارهای اداره سرشماری ایالات متحده همچنین در روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که حدود 4.9 میلیون نفر گفتند که کار نمی کنند زیرا از کودکانی که در مدرسه یا مهدکودک نیستند مراقبت می کنند (برخی از این افراد در اعداد بیکاری ظاهر می شوند زیرا هنوز به دنبال آن هستند. برای یک شغل.)

اقتصاددانان می گویند که مادران دومین گروهی هستند که در طول همه گیری پس از کارگران مسن تر تحت تأثیر قرار می گیرند.

اکثر کارگران گمشده 2.4 میلیون نفر هستند که سن آنها 55 سال و بالاتر است که با انتخاب یا اخراج تصمیم گرفته اند زودتر بازنشسته شوند.  فقط نوجوانان مشارکت خود را 0.8 درصد افزایش می دهند.
اکثر کارگران گمشده 2.4 میلیون نفر 55 ساله و بالاتر هستند که با انتخاب یا اخراج تصمیم گرفته اند زودتر بازنشسته شوند. فقط نوجوانان مشارکت خود را 0.8 درصد افزایش می دهند.

میستی هجنس گفت: در حالی که پدران و مادران کودکان در سن مدرسه تا حد زیادی مسئولیت مراقبت از کودکان خود را در سال گذشته به اشتراک گذاشتند، زمانی که “آموزش مجازی تمام عیار در مارس 2021 آغاز شد، ما شاهد شکافی در بازگشت پدران به سر کار بودیم و مادران در خانه می مانند.” ، اقتصاددان ارشد اداره سرشماری.

مطالعات نشان می دهد که مشارکت کلی زنان در نیروی کار از دهه 1980 به سطوحی کاهش یافته است، یا حدود 52 درصد از بیش از 60 درصد.

بر اساس مطالعه ای که توسط Heggeness انجام شده است، ما دریافتیم که مادرانی که از راه دور کار می کنند بیشتر از زنان بدون فرزند نیروی کار را ترک می کنند. آنها در سال تحصیلی گذشته وظایف زیادی را با نقش مادری و کارمندی انجام دادند که باعث سوختن آنها شد.

هگیس دریافت که در سپتامبر، با شروع سال تحصیلی، تعداد مادران بیکار از 850000 نفر در ماه اوت به 1.4 میلیون نفر افزایش یافت.

برای کاراولا، فراز و نشیب‌های فرزندانش که مجبور بودند قرنطینه شوند، زیرا در معرض کودک دیگری مبتلا به کووید قرار گرفتند، منعکس شد.

کارگران پاره وقت عصبانی بودند

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های دولتی از رادپور، یکی دیگر از گروه های “بی تحرک” کسانی هستند که قبل از همه گیری همه گیر در مشاغل پاره وقت و کم درآمد کار می کردند و در مناطق شهری زندگی می کردند.

رادپور گفت: “اینها افرادی هستند که شغل خود را از دست داده اند و در پایین ترین سطح دستمزد قرار دارند.” حدس می‌زنم آنها دلسرد شده‌اند و فکر می‌کنند نمی‌توانند شغلی پیدا کنند.»

او افزود که کارگران کم درآمد کمتر قادر به ریشه کن کردن زندگی خود و رفتن به مشاغل جدید هستند و ممکن است محدودیت های دیگری از جمله مشکلات حمل و نقل داشته باشند.
رادپور گفت: “ما نمی دانیم که آیا افرادی که اکنون بیکار هستند، انواع مشاغلی را دارند که در حال حاضر وجود دارد.”

این راه طولانی برای توضیح فراوانی تابلوهای “کمک” در ویترین مغازه ها و رستوران ها است، کارفرمایی که به کمک پاره وقت معروف است.

جای تعجب نیست که مشاغل سطح پایه، از جمله در بخش های مهمان نوازی، ساخت و ساز، تولید و مراقبت های بهداشتی، بالاترین رشد دستمزد را در 21 ماه گذشته داشته اند، همانطور که افزایش دستمزد برای افراد 16 تا 24 ساله نشان می دهد. بر اساس گزارش ردیاب حقوق و دستمزد فدرال رزرو آتلانتا، حقوق و دستمزد آنها در مقایسه با افزایش ناچیز 2.1 درصدی برای افراد بالای 55 سال، 10 درصد افزایش یافته است.

اما حتی دستمزد بالاتر برای متقاعد کردن برخی از کارگران برای بازگشت به مشاغل قبلی خود کافی نیست.

مارکرات، اقتصاددان ارشد بانکرات، گفت: باید به یاد داشته باشیم که در ماه مارس و آوریل 2020، 21 میلیون نفر شغل خود را از دست دادند و این باعث مشکلات اقتصادی و مشکلات قلبی برای مردم شد و می توانست صدمات جبران ناپذیری به کارفرمایان آنها وارد کند.

در واقع، تعداد زیادی از مردم به سادگی شغل خود را تغییر داده اند – اختیاری یا غیر اختیاری – شغل خود را در صنایع پر گردش مالی مانند کسب و کار رستوران ترک کرده اند، که متحمل بزرگترین از دست دادن شغل شده است.

زن مسن در خانه
هفتاد و هشت درصد از کارگران مسن‌تر می‌گویند که تبعیض سنی را در محل کار دیده‌اند یا تجربه کرده‌اند که بالاترین سطح از زمان شروع نظارت AARP در سال 2003 است.
گتی ایماژ

افراد مسن مستثنی هستند

جان اونیل، سرآشپز سابق سرآشپز معروف دیوید برک، تصمیم گرفته است تا تابستان امسال صنعت آشپزی را به کلی ترک کند و تکنسین ژنراتور در کانکتیکات شود.

من بیش از 20 سال است که در تجارت رستوران هستم، زیرا این فقط اشتیاق من بود. او در ماه جولای به The Post گفت: «مانند همه چیز در زندگی، ما باید راه خود را برای بهبود کیفیت زندگی خود تغییر دهیم.

به گفته جن شرام، مشاور ارشد سیاسی AARP، کارگران مسن‌تر نیز با تعدادی چالش منحصر به فرد، یعنی تبعیض، روبرو هستند.

کارشناسان می گویند در حالی که بازنشستگی در دوران رکود افزایش می یابد، این افزایش تا حدی توسط کارفرمایان ایجاد شده است که می خواهند با اخراج کارگران مسن خود، ریسک خود را کاهش دهند.
شرام گفت: “درک تبعیض سنی در طول همه گیری بسیار بالاست.”

در واقع، 78 درصد از کارگران مسن‌تر می‌گویند که تبعیض سنی را در محل کار دیده‌اند یا تجربه کرده‌اند، که بالاترین سطح از زمانی که AARP شروع به پیگیری این موضوع در سال 2003 کرد.

رادپور گفت که اکثر کارگران مسن‌تری که در دو سال گذشته بازنشسته شده‌اند، چه دستمزدهای بالا را کنار بگذارند یا نه، شغل خود را از دست داده‌اند و بازنشستگی ناخواسته را شروع کرده‌اند.
اقتصاددانان انتظار ندارند که تعداد بازنشستگانی که به نیروی کار بازمی‌گردند، کاهش قابل توجهی در کمبود کارکنان ایجاد کند، تا حدی به این دلیل که دستمزد برای این گروه افزایش نیافته است.

برای کارگران دلسرد، افزایش دستمزدها می تواند به بازگرداندن آنها به کار کمک کند، و همچنین به پایان بررسی کمک های فدرال برای COVID-19 که به مردم اجازه می دهد بیش از یک سال بدون حقوق بمانند.

سازندگان
ساخت و ساز یکی از بخش هایی است که بالاترین رشد دستمزد را در 21 ماه گذشته داشته است، همانطور که افزایش دستمزد برای افراد 16 تا 24 ساله نشان می دهد.
گتی ایماژ / iStockphoto

در مورد مادران، برخی ممکن است پس از فروکش کردن بحران مراقبت از کودک به کار شرکتی یا پاره وقت برگردند، اما برخی دیگر، مانند کاراولا، ممکن است هرگز دوباره به دنیای شرکت نپیوندند.
این توضیح می‌دهد که چرا گروه‌هایی مانند Path Forward، که به زنان کمک می‌کنند بعد از وقفه شغلی پیدا کنند، اکنون تقاضای بیشتری دارند.

در سال 2019، این سازمان غیرانتفاعی با 27 شرکت از جمله آمازون، والمارت و نتفلیکس همکاری می کند تا 158 زن را که برای تربیت فرزندان خود وقت گذاشته اند، به نیروی کار بازگرداند.

تامی فورمن، مدیرعامل این شرکت به The Post گفت: امسال حدود 40 شرکت از جمله اینتل و دل برای خدمات Path Forward ثبت نام کرده اند و حدود 278 زن را در مشاغل شرکتی استخدام کرده اند.

فورمن افزود: «کارفرمایان می دانند که همه این زنان اخراج شده اند و اگر مرکز روزانه آنها تعطیل شود، نمی توانند کار کنند. «این همه‌گیری آگاهی کارفرمایان را افزایش داده است که مادران منبع استعدادی هستند که از آن غفلت کرده‌اند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıborder colliebuy instagram followershtml nullednulled themes1xbet girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme