طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

یکی از معایب ونیر کامپوزیت در مقایسه با لمینت به مدت زمان ماندگاری آنها بر میگردد چرا که کامپوزیت توانایی رقابت از این نظر با لمینت را نخواهد داشت. در صورتی که دندان هایتان کج شدگی های زیادی دارند انجام کامپوزیت بر روی آنها کار معقولی نخواهد بود چرا که در این صورت به تراش بیشتری نیاز است و در برخی مواقع حتی امکان اجرای آن وجود ندارد.

در چه مواقعی از کامپوزیت برای دندان های کج استفاده کامپوزیت دندان گرگان کنیم؟ در رابطه با انواع کامپوزیت دندان، در مقالات فراوانی نکات زیادی گفته شده است، در این مطلب ما تلاش کرده ایم تا کامل ترین را برایتان فراهم آوریم. توجه داشته باشید که ونیر کامپوزیت ها قابلیت انتخاب رنگ دارند و از این رو خواهید توانست رنگ متناسب با سایر دندان های خود را برای اجرا انتخاب کنید. دندانپزشک برای انتخاب رنگ از نمودار استاندارد رنگ دندان استفاده میکند که شامل 4 بخش (خاکستری، زرد مایل به قرمز، قهوه ای مایل به قرمز و خاکستری مایل به قرمز) و یازده زیر مجموعه است.

برای اینکه به طور کامل اصطلاح کامپوزیت برای مخاطبان این مقاله شفاف شود، می توانیم بگوییم که کامپوزیت مانند پر کردن دندان است با این تفاوت که مواد به صورت خمیری روی دندان قرار می گیرد. مواد کامپوزیتی که در لابراتورها ساخته می شوند نسبت به سایر مواد، طول عمر و ماندگاری بیشتری دارد به همین علت برای ساخت نانو کامپوزیت ها زمان زیادی صرف می شود و دندانپزشک باید در ابتدا طی یک الی دو جلسه، از دندان ها قالب گیری کرده و سپس قالب های تهیه شده را به لابراتور می فرستند که این امر و کیفیت بالای نانو کامپوزیت ها، عامل اصلی تعیین کننده تعرفه این روش درمان هستند.

امروزه با پیشرفت علم دندان پزشکی و توجه بیش از پیش مردم به ظاهر و زیبایی خود استفاده از مواد ترمیمی هم رنگ دندان رواج بسیاری یافته است. هریک از این روش ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که با انتخاب هر یک به زیبایی مد نظر خود از دندان های خود دست پیدا خواهید کرد. در مواردی معدود افراد به ونیر های کامپوزیت واکنش های آلرژیک نشان داده و دچار علائمی از جمله تغییر رنگ لثه، تورم لثه و احساس سوزش نواحی اطراف دندان و لثه های خود میشود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان ویکی پدیا لطفا از سایت ما دیدن کنید.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıborder colliebuy instagram followershtml nullednulled themes1xbet girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme