خرید یک صفحه کلید: برای کار ، بازی و همه چیز در بین

جنبه ای که قبلاً کم ارزش از خرید کامپیوتر یا سخت افزار رایانه ای را می توان در منطقه “صفحه کلید” یافت. در حالی که اکثر افراد از صفحه کلیدهای مختلفی استفاده کرده اند و ممکن است تنظیمات خصوصی برای مشخصات صفحه کلید را نداشته باشند – یا هیچ گونه آگاهی در مورد این مشخصات ، حتی در صفحه کلیدهای مخصوص به خود ندارند – صفحه کلید شما هنوز شکل اصلی ورودی شما است و می تواند دارای یک بزرگ و قابل توجه باشد. بر تجربه کاربر خود تأثیر بگذارید. به عنوان مثال ، بیشتر صفحه کلیدهایی که مردم از آن استفاده می کنند ، گنبد لاستیکی هستند. در حالی که این تفاوت زیادی در نحوه عملکرد و احساس صفحه کلید شما ایجاد می کند ، اکثر مردم تصوری از این اصطلاح حتی ندارند.

بنابراین من آن را برطرف خواهم کرد. در این مقاله ما به دنبال این خواهیم بود که هنگام خرید کیبورد برای کار ، بازی و هر چیز دیگری که بین آنهاست ، جستجو کنید.

گنبد مکانیکی یا لاستیک؟
دو نوع کیبورد اصلی وجود دارد: صفحه کلید مکانیکی و صفحه کلید گنبد لاستیکی.

صفحه کلید مکانیکی
جوانب مثبت :

سوئیچ های مکانیکی برای ارسال ورودی به رایانه نیاز به فشار کمتری دارند. این به ویژه برای افرادی که مدت زمان طولانی را صرف نوشتن یا بازی می کنند ، تشویق می کند ورودی سریع و دقیق.
آنها از ویژگی های دلپذیر و لمس در هنگام تایپ و همچنین با صدای بلند برای تأیید برخوردار هستند. طرفداران IBM مدل M قدیمی با صفحه کلیدهای مکانیکی آلوده شده اند.
ساعت مچی مکانیکی مکانیکی

منفی :

آنها بزرگتر ، گران تر و سنگین هستند. علاوه بر این ، کیبوردهای مکانیکی به راحتی مانند لکه های نشت غیرفعال می شوند و می توانند به طور دائمی آسیب ببینند. با این حال ، اگر آسیب نبینند ، طولانی تر می شوند.
در حالی که سوئیچ های مکانیکی خاصی خاموش هستند ، گزینه پیش فرض مکانیک ها گزینه Cherry MX Blue محسوب می شود که می تواند در محیط های مشترک مانند اتاق خواب بسیار بلند باشد.
صفحه کلیدهای مکانیکی در درجه اول مورد تمسخر گیمرها و علاقه مندان به فناوری سطح بالا به دلیل کیفیت عالی و بازخورد لمسی قرار گرفته اند. با وجود این که گزینه “بهتر” برای کار دقیق است ، با این وجود ، کیبوردهای مکانیکی بسیار گران هستند و به راحتی نسبت به همتایان خود آسیب می رسانند. شما یک صفحه کلید مکانیکی به مدت پنج دلار در یک سطل معامله پیدا نمی کنید ، – حداقل ، یک عملکرد خوب نیست.

گنبد لاستیکی (و / یا غشایی)
طرفداران:

معمولاً بسیار ارزان قیمت است و بهای خوبی برای قیمت آنها دارد.
سبک تر ، کوچکتر و کمتر مستعد آسیب دائمی هستند.
معمولاً بسیار ساکت تر از همتایان مکانیکی آنها.
Buyakeyboard-rubberdome

منفی:

دقت بیشتر و بازخورد لمسی ارائه شده توسط سوئیچ های مکانیکی را از دست می دهد.
عملکرد با گذشت زمان کاهش می یابد. نیاز به تعویض بیشتر اوقات دارد.
در همین حال ، گنبد لاستیکی (و / یا غشایی. آنها از نظر فنی دو چیز متفاوت هستند ، اما معمولاً برای اکثر کیبوردهای مدرن به یکی دیگر تبدیل می شوند) کیبوردها گزینه غالب مورد علاقه بازار انبوه هستند. دلیل؟ آنها ارزان تر هستند ، به آسانی آسیب نمی بینند و برای افرادی که نیازهای اساسی دارند ، کاملاً مناسب هستند. مادربزرگ شما ، که فقط هفته ای سه بار از رایانه خود برای چک کردن ایمیل خود استفاده می کند ، به صفحه کلید مکانیکی احتیاج ندارد ، و این به طور کلی برای اکثر کاربران رایانه شخصی کاربرد دارد.

آیا این ارگونومیک است؟
گذشته از مشخصات فنی ، ارگونومی یکی دیگر از عوامل بسیار مهم است که هنگام سرمایه گذاری روی صفحه کلید باید مورد توجه قرار گیرد. صفحه کلیدهای گنبدی لاستیکی در اینجا از این مزیت برخوردار هستند. صفحه کلیدهای غیر مکانیکی می توانند به طرز قابل توجهی کوچکتر باشند که به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا ویژگی های ویژه و ارگونومی را در اولویت قرار دهند. “ارگونومی” ، به هر حال ، با کارآیی کار مقابله می کند ، اما در این زمینه ، کیبوردهای ارگونومیک راحت تر ساخته می شوند که این امر به تضمین کار با کیفیت کارمندان کمک می کند.

خرید ارگونومی – ارگونومی

صفحه کلیدهای ارگونومیک به طور معمول دارای یک صفحه خمیده و استراحت مچ دست هستند تا کاربر را قادر به تایپ کردن برای مدت زمان طولانی بدون سست کردن مچ دست خود کند. مسئله بزرگ در مورد کیبوردهای مکانیکی این است که بسیاری از آنها راحت نیستند و معمولاً برای مدیریت کلیدها به دست بالابر نیاز دارند. بعلاوه ، صفحه کلیدهای مکانیکی پایین دستی می توانند مواردی مانند استراحت مچ دست را کمرنگ کنند که منجر به لبه های زبر یک صفحه کلید در برابر شما برای ساعت ها می شود. اگر استفاده از صفحه کلید را برای مدت زمان طولانی ناراحت کننده می دانید ، یا دوست دارید راحتی بیشتری را از تجربه ای که قبلاً داشتید بخواهید ، مطمئناً به دنبال خرید یک کیبورد ارگونومیک باشید.

کلیدهای ماکرو ، کلیدهای رسانه ای و سایر کلیدهای خاص
Buyakeyboard-macrokeys

هنگام خرید یک صفحه کلید ، ممکن است متوجه مجموعه کلیدهای اضافی در صفحه کلید خود شوید. این کلیدها معمولاً یکی از دو چیز هستند – کلیدهای رسانه ای یا کلیدهای ماکرو.

کلیدهای ماکرو در تصویر بالا هستند و به عنوان “ماکرو” عمل می کنند. ماکرو در اصل ترکیبی از پرس های کلیدی است که برای راحتی کار در یک کلید واحد ثبت شده است ، و ماکرو یکی دیگر از این ویژگی هایی است که گیمرها از آن طرفداری می کنند. در همین حال ، کلیدهای “رسانه” معمولاً فقط مواردی مانند دکمه های Pause و Play در صفحه کلید شما هستند و برای کنترل رسانه ها استفاده می شوند. آنها به این توابع محدود نمی شوند. بعضی از کلیدهای اضافی می توانند برای راه اندازی مجدد یا خاموش کردن از یک فشار استفاده شوند ، در حالی که برخی دیگر به توابع اختصاصی برای آن رایانه (معمولاً در لپ تاپ) متصل هستند.

هنگام خرید صفحه کلید جدید خود ، کلیدهای ماکرو و کلیدهای رسانه ای که روی کیک قرار دارند را در نظر بگیرید. تا زمانی که شروع به استفاده گسترده از آنها نکنید ، لزوماً برای یک تجربه کاربری خوب به هیچ یک از این موارد نیاز ندارید. اگر وارد این مقاله نشده اید و نمی دانید چه چیزی از آنها استفاده می کند یا از آنها استفاده نمی کنید ، احتمالاً نباید نگران خرید کیبورد با آنها باشید. به عنوان مثال ، من از یک کیبورد مکانیکی با کلیدهای ماکرو استفاده می کنم ، اما آنها کاملاً مورد استفاده قرار نمی گیرند و می توانم با کنار گذاشتن کامل آنها ، مقداری پول پس انداز کنم.

سایر ویژگی های خاص – passthrough ، کلید برگشت N و سایر موارد دیگر
اکثر این ویژگی ها فقط در صفحه کلیدهای سطح بالاتر پاپ می شوند ، اما به هر حال ما به آنها خواهیم پرداخت. مشترک در صفحه کلیدهای بازی مجموعه ای از درگاه های صوتی و حداقل یک پورت USB است. این بدان معنا نیست که صفحه کلید به خودی خود در حال اضافه کردن پورت USB به رایانه شما است. در عوض ، کیبورد آنچه را که به آن USB passthrough گفته می شود را ارائه می دهد و این اجازه را می دهد تا از طریق یک کابل USB اضافی که از صفحه کلید به رایانه شما منتقل می شود ، ورودی USB را از طریق آن پورت عبور دهید. در این زمینه ، این کار در اصل به عنوان یک طیف وسیعی برای مواردی که در نزدیکی صفحه کلید خود ، مانند تلفن های هوشمند یا میکروفون رومیزی (در مورد من) روی میز کار خود وصل کرده اید ، عمل می کند.

مواردی مانند رولگرد N و ضد شبح نیز برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است. این توابع چه کاری انجام می دهند؟ اساساً ، کلید N با اطمینان از اینکه کلیدهای شما به طور هم زمان خوانده می شوند ، تضمین می کنند. صفحه کلیدهای قدیمی تر عادت ندارند که چندین کلید را همزمان فشار دهید و برای افرادی که از کلیدهایی با کلیدهای اصلاح کننده استفاده می کنند ، مانند “Shift + W” به عنوان میانبر صفحه کلید استفاده می شود. داشتن کلید N در برگشت با استفاده از توابع نیاز به فشردن همزمان چندین کلید ، مانع از بروز خطا می شود. ضد روح با موضوع مشابهی روبرو است. Ghosting هنگام فشار دادن چندین کلید رخ می دهد ، اما برخی از آنها ورودی های خود را نمی خوانند. همانطور که تصور می کنید ، برای گیمرهایی که مرتباً از چندین کلید به طور همزمان استفاده می کنند ، بسیار مشکل ساز است.

نتیجه
در پایان ، آنچه که شما در صفحه کلید به دنبال آن هستید ، بستگی به آنچه که در رایانه خود انجام می دهید و چه مدت است.

آیا شما یک گیمر یا نویسنده هستید؟ قطعاً روی صفحه کلید مکانیکی سرمایه گذاری کنید. این همه تفاوت ایجاد می کند شما باید مراقب آسیب یا ناراحتی باشید.

آیا شما یک کاربر اتفاقی هستید؟ نیازی به مکانیکی نیست. چند دلار خرج کنید و یک گنبد لاستیکی راحت بگیرید. این کار تمام آنچه شما برای انجام آن نیاز دارید را انجام می دهد و نباید باعث بسیاری از مشکلات شود ، اگرچه ممکن است نیاز به تعویض بیشتر آن داشته باشید.

برای افرادی که قدرت و راحتی بیشتری می خواهند ، قیمت کیبورد به دنبال صفحه کلید مکانیکی با استراحت خوب و بزرگ مچ دست باشید ، بنابراین نیازی نیست که مرتباً دستان خود را بالای کلیدها نگه دارید یا با ناراحتی در مچ دست خود برخورد کنید.

گذشته از این ، از چه کیبورد استفاده می کنید؟ آیا موارد دیگری برای اضافه کردن یا امتیاز دادن به تعارض دارید؟ در کامنت ها صدا کنید!

آیا این مقاله مفید است؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>