تاسیسات ساختمانی

ساخت و ساز فرآیند ساخت یک ساختمان یا زیرساخت است . [1] ساخت و ساز از لحاظ ساختاری متفاوت است زیرا ساخت معمولاً شامل تولید انبوه موارد مشابه بدون خریدار تعیین شده است ، در حالی که ساخت و ساز به طور معمول در محل برای مشتری مشهور انجام می گیرد. [2] ساخت و ساز به عنوان یک صنعت شامل شش تا نه درصد از تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته است . [3] ساخت و ساز با برنامه ریزی ، طراحی و تأمین اعتبار شروع می شود. آن ادامه می یابد تا زمان ساخت این پروژه و آماده استفاده.

ساخت و ساز در مقیاس بزرگ مستلزم همکاری در چندین رشته است. یک مدیر پروژه به طور معمول بودجه مربوط به کار را مدیریت می کند و یک مدیر ساخت و ساز ، مهندس طراحی ، مهندس ساخت و ساز یا معمار بر آن نظارت می کند. افرادی که درگیر طراحی و اجرای آن هستند باید الزامات پهنه بندی ، تأثیرات زیست محیطی کار ، برنامه ریزی ، بودجه ، ایمنی در محل ساخت و ساز ، در دسترس بودن و حمل و نقل مصالح ساختمانی ، تدارکات ، ناراحتی در عموم را که ناشی از تاخیر در ساخت و ساز و مناقصه است ، در نظر بگیرند . پروژه های بزرگ ساختمانی بعضاً به عنوان پروژه های بزرگ معرفی می شوند .

فهرست
اخلاق
ساخت و ساز یک اصطلاح کلی است به معنای هنر و علم برای شکل دادن اشیاء ، سیستم ها یا سازمان ها ، [4] و از ساختاری لاتین (از “مشترک” و ” struere ” به جمع کردن “) و ساخت و ساز فرانسوی قدیمی ناشی می شود . [5] ساختن فعل است: عمل ساختمان ، و ساخت اسم: چگونه یک ساختمان ساخته شد ، ماهیت ساختار آن.

انواع

مونتاژ صنعتی یک اکسید کننده حرارتی در ایالات متحده آمریکا
بطور کلی سه بخش ساخت و ساز وجود دارد: ساختمان ها ، زیرساخت ها و صنعتی. [6] ساخت و ساز ساختمان ها معمولاً بیشتر به مسکونی و غیر مسکونی (تجاری / نهادی) تقسیم می شود. زیرساخت ها معمولاً مهندسی عمران یا سنگین خوانده می شود که شامل کارهای بزرگ عمومی ، سدها ، پل ها ، بزرگراه ها ، راه آهن ، آب یا فاضلاب و توزیع ابزار است. ساخت و سازهای صنعتی شامل پالایشگاه ها ، مواد شیمیایی فرآیندی ، تولید برق ، کارخانه های تولیدی است . روش های دیگری نیز وجود دارد که صنعت را به بخش ها یا بازارها تجزیه می کند. [7]

بخش های صنعت

ساخت واحد مسکونی نظامی توسط پرسنل نیروی دریایی ایالات متحده در افغانستان

کارگران ساختمانی که در یک ساختمان مسکونی در تیژوانا ، مکزیک کار می کنند
Engineering News-Record ( ENR ) ، یک مجله تجاری برای صنعت ساخت و ساز ، هر ساله داده هایی را در مورد اندازه شرکت های طراحی و ساخت و ساز جمع آوری و گزارش می کند. در سال 2014 ، ENR داده ها را در 9 بخش بازار به تفکیک حمل و نقل ، نفت ، ساختمانها ، نیروگاه ، صنعتی ، آب ، تولید ، فاضلاب / زباله ، مخابرات ، زباله های خطرناک و دسته دهم برای پروژه های دیگر گردآوری کرده است. [8] در گزارش خود از داده هایی در مورد حمل و نقل ، فاضلاب ، زباله های خطرناک و آب برای رتبه بندی شرکت ها به عنوان پیمانکاران سنگین استفاده کردند. [9]

طبقه بندی استاندارد صنعتی و جدیدترین سیستم طبقه بندی صنایع آمریکای شمالی دارای سیستم طبقه بندی برای شرکتهایی است که در ساخت و سازها مشغول به کار هستند. برای تشخیص تفاوت شرکتها در این بخش ، به سه زیر مجموعه تقسیم می شود: ساخت و ساز ساختمان ، ساخت و سازهای سنگین و عمران و پیمانکاران تجارت ویژه. همچنین برای شرکتهای خدمات ساختمانی (به عنوان مثال مهندسی ، معماری ) و مدیران ساخت و سازها (بنگاه هایی که بدون انجام مسئولیت مستقیم مالی برای اتمام پروژه ساخت و ساز مشغول مدیریت پروژه های ساختمانی هستند) هستند. [10] [11]

ساخت و ساز ساختمان
بیشتر بدانید
این بخش برای تأیید نیاز به استناد اضافی دارد .
ساخت و ساز ساختمان فرآیند افزودن سازه به املاک و مستغلات یا ساخت و ساز ساختمانها است. اکثر مشاغل ساخت و ساز ساختمان نوسازی های کوچکی از قبیل اضافه کردن اتاق یا نوسازی حمام است. اغلب ، صاحب ملک به عنوان کارگر ، کارمزد و تیم طراحی برای کل پروژه عمل می کند . [12] اگرچه پروژه های ساخت و ساز ساختمان از عناصر متداول مانند طراحی ، ملاحظات مالی ، برآوردی و قانونی تشکیل شده است ، پروژه هایی با اندازه های مختلف ممکن است به نتایج نهایی نامطلوب برسند ، مانند سقوط ساختاری ، افزایش هزینه ها و / یا دادخواست . به همین دلیل ، افراد با تجربه در این زمینه برنامه های مفصلی تهیه می کنند و نظارت دقیق را در طول پروژه حفظ می کنند تا نتیجه مثبت را بدست آورند.

شرکت ملی سیمان کارخانه جدید اتیوپی در Dire Dawa
ساخت و ساز ساختمان های تجاری با استفاده از روش های مختلف تحویل ، از جمله برآورد هزینه ، پیشنهاد قیمت سخت ، قیمت مذاکره ، سنتی ، پیمانکاری مدیریتی ، مدیریت ساخت و ساز در معرض خطر ، طراحی و ساخت و ساخت و ساخت و ساخت پل بصورت خصوصی یا عمومی تهیه می شود.

شیوه های ساخت و ساز مسکونی ، فن آوری ها و منابع باید مطابق با مقررات محلی و آئین نامه های اجرایی ساختمان باشد. مصالحی که به راحتی در منطقه در دسترس هستند عموما مصالح ساختمانی مورد استفاده (مثلاً آجر در مقابل سنگ ، در مقابل چوب ) را دیکته می کنند. هزینه ساخت و ساز در هر متر مربع (یا به ازای هر فوت مربع) برای خانه ها می تواند با توجه به شرایط سایت ، مقررات محلی ، اقتصاد مقیاس (خانه های با طراحی سفارشی اغلب گران تر باشند) و در دسترس بودن تاجران ماهر می تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد. ساخت و سازهای مسکونی و همچنین انواع دیگر ساخت و سازها می توانند ضایعات ایجاد کنند به طوری که برنامه ریزی لازم باشد.

طبق تحقیقات مک کینزی ، رشد بهره وری در هر کارگر در ساخت و ساز از بسیاری از صنایع دیگر در کشورهای مختلف از جمله در ایالات متحده و کشورهای اروپایی عقب مانده است. در ایالات متحده ، بهره وری ساخت و ساز در هر کارگر از دهه 1960 به نصف کاهش یافته است. [13]

ساخت و ساز مسکونی
بیشتر بدانید
در این بخش هیچ منبعی ذکر نشده است .

کادر بندی
محبوب ترین روش ساخت و ساز مسکونی در آمریکای شمالی ساخت و سازهای چوبی است. مراحل ساخت و ساز معمولی برای یک خانه چند خانواده یا کوچک شامل موارد زیر است:

یک آزمایش خاک مهندسی شده از قطعه را که در آن برنامه ریزی شده انجام شود. از یک مهندس یا شرکت متخصص در آزمایش خاک.
برنامه های کف را تهیه کنید و یک لیست مواد برای تخمین ها بدست آورید (اخیراً با نرم افزار تخمین انجام شده است )
برنامه های مهندسی ساختاری برای پایه و اساس را بدست آورید. توسط مهندس مجاز یا معمار تکمیل می شود. برای تهیه برنامه بنیادی و قاب بندی.
نظرسنجی زیادی بدست آورید
در صورت لزوم تصویب ساختمان دولت را بدست آورید
در صورت لزوم اخذ مجوز از HOA (انجمن صاحبان خانه) یا ARC (کمیته بررسی معماری)
پاکسازی محل ساختمان (تخریب خانه موجود در صورت لزوم)
نظرسنجی برای بنیاد
بنیاد را حفاری کنید و پاورقی ها را حفاری کنید (حوزه کاری بستگی به پایه ای دارد که توسط مهندس طراحی شده باشد)
زمینه های لوله کشی را نصب کنید
فونداسیون و پاورقی ها را با بتن بریزید
سازه اصلی باربری را از میان قطعات ضخیم چوب و احتمالاً تیرهای I فلزی برای دهانه های بزرگ و دارای تعداد کمی تکیه گاه بسازید. مشاهده قاب بندی (ساخت)
اتصالات کف و سقف را اضافه کرده و پانل های زیر طبقه را نصب کنید
دیوارها و سقف بیرونی را در OSB یا تخته سه لا و یک مانع مقاوم در برابر آب بپوشانید .
زونا سقف یا پوشش دیگر را برای سقف مسطح نصب کنید
دیوارها را با روبشی ، معمولاً وینیل ، چوب یا روکش آجری بپوشانید ، اما احتمالاً سنگ یا مواد دیگر را در آن قرار دهید
نصب ویندوز
دیوارهای داخلی را با 4 wooden چوبی قاب کنید
لوله کشی داخلی ، HVAC ، برق و گاز طبیعی را اضافه کنید
بازرس ساختمان در صورت لزوم برای تصویب برنامه های آب و برق و فریم از بازدید بازدید می کند
پانل های عایق و جلویی داخلی (تخته سیمانی برای مناطق مرطوب) و برای تکمیل دیوارها و سقف ها
وسایل حمام را نصب کنید
دیوارها و سقف های داخلی اسپک ، نخست ، و رنگ آمیزی کنید
کاشی کاری اضافی در بالای تخته سیمان برای مناطق مرطوب ، مانند حمام و پشتی آشپزخانه
نصب کفپوش نهایی مانند کاشی کف ، فرش یا کفپوش چوبی
نصب لوازم اصلی
درصورتی که صاحبان اصلی در حال ساخت خانه نباشند ، در این مرحله معمولاً فروخته شده یا اجاره داده می شود.
فرآیندها

سد شستا در ژوئن سال 1942 در دست ساخت است
تیم طراحی
بیشتر بدانید
در این بخش هیچ منبعی ذکر نشده است .
در دنیای صنعتی ، ساخت و ساز معمولاً شامل ترجمه طرح ها به واقعیت است. ممکن است یک تیم طراحی رسمی برای برنامه ریزی رویه های بدنی و ادغام آن مراحل با سایر قسمتها جمع شود. این طرح معمولاً شامل نقشه ها و مشخصات است که معمولاً توسط یک تیم طراحی شامل معمار ، مهندسین عمران ، مهندس مکانیک ، مهندسان برق ، مهندسان سازه ، مهندسان حفاظت از آتش ، مشاوران برنامه ریزی ، مشاوران معماری و مشاوران باستان شناسی تهیه می شود. تیم طراحی بیشتر توسط مالک (یعنی در قرارداد با) صاحب ملک استخدام می شود. تحت این سیستم ، پس از اتمام طراحی توسط تیم طراحی ، از تعدادی از شرکت های ساختمانی یا شرکت های مدیریت ساخت و ساز می توان درخواست کرد که یا بر اساس طرح ، یا بر اساس نقشه و یا بر اساس نقشه ها و پیشنهاد لایحه مقادیر تهیه شده توسط یک نقشه بردار کمیت . پس از ارزیابی پیشنهادات ، مالک به طور معمول قراردادی را با قیمت مناسب ترین پیشنهاد دهنده به شما اعطا می کند.

بهترین روند مدرن در طراحی به سمت ادغام تخصص های قبلی از هم جدا شده ، به ویژه در بین بنگاه های بزرگ است. در گذشته معماران ، طراحان داخلی ، مهندسین ، توسعه دهندگان ، مدیران ساخت و ساز و پیمانکاران عمومی به احتمال زیاد حتی در شرکتهای بزرگتر شرکت های کاملاً جدا از هم بودند. در حال حاضر ، یک بنگاه که در اصل یک شرکت “معماری” یا “مدیریت ساخت و ساز” است ممکن است از متخصصین در تمام زمینه های مرتبط به عنوان کارمند برخوردار باشد ، یا یک شرکت وابسته داشته باشد که هر مهارت لازم را ارائه دهد. بنابراین ، هر بنگاه ممکن است از ابتدا تا انتها خود را به عنوان “خرید یک مرحله ای” برای یک پروژه ساخت و ساز ارائه دهد. این به عنوان یک قرارداد “طراحی ساخت” تعیین می شود که در آن به پیمانکار مشخصات عملکردی داده می شود و باید ضمن رعایت مشخصات عملکرد ، پروژه را از طراحی تا ساخت متعهد شود. [14]

چندین ساختار پروژه می تواند به مالک در این ادغام کمک کند ، از جمله طراحی ، ساخت ، مشارکت و مدیریت ساخت و ساز. به طور کلی ، هر یک از این ساختارهای پروژه به مالک اجازه می دهد تا خدمات معماران ، طراحان داخلی ، مهندسان و سازندگان را در طول طراحی و ساخت و ساز ادغام کند. در پاسخ ، بسیاری از شرکتها به تنهایی فراتر از پیشنهادهای سنتی خدمات طراحی یا ساخت و ساز در حال پیشرفت هستند و از طریق فرآیند طراحی ، تأکید بیشتری بر ایجاد روابط با سایر شرکت کنندگان لازم دارند.

پیچیدگی فزاینده پروژه های ساختمانی نیاز به متخصصان طراحی آموزش دیده در کلیه مراحل چرخه عمر پروژه را ایجاد می کند و قدردانی از ساختمان را به عنوان یک سیستم پیشرفته تکنولوژیکی که نیاز به ادغام نزدیک بسیاری از زیر سیستم ها و مؤلفه های فردی آنها از جمله پایداری دارد ، ایجاد می کند. مهندسی ساختمان یک رشته نوظهور است که تلاش می کند این چالش جدید را برآورده سازد.

مشاوران مالی
هتل و برج بین المللی ترامپ (شیکاگو)

23 مه 2006

14 سپتامبر 2007 (3 ماه قبل از اتمام)
پروژه های ساختمانی می توانند از مشکلات مالی قابل پیشگیری رنج ببرند. کمترین هزینه ها زمانی اتفاق می افتد که سازندگان پول زیادی برای تکمیل پروژه بخواهند. مشکلات جریان نقدی وقتی وجود دارد که میزان فعلی بودجه نتواند هزینه های جاری برای نیروی کار و مواد را تأمین کند ، و به دلیل این که آنها در یک زمان خاص بودجه کافی دارند ، حتی در صورت کافی بودن کل می توانند بوجود آیند. تقلب در بسیاری از زمینه ها یک مشکل است ، اما به ویژه در زمینه ساخت و ساز رواج دارد. [15] برنامه ریزی مالی برای پروژه اطمینان حاصل می کند که قبل از شروع پروژه ، برنامه ای جامد با اقدامات حفاظتی کافی و برنامه های احتمالی در دست اجرا باشد و لازم است تا اطمینان حاصل کند که این طرح به درستی در طول عمر پروژه اجرا شده است.

بانکداران وام مسکن ، حسابداران و مهندسان هزینه احتمالاً در ایجاد یک برنامه کلی برای مدیریت مالی پروژه ساخت و ساز ساختمان شرکت می کنند. حضور بانکدار وام مسکن بسیار محتمل است ، حتی در پروژه های نسبتاً کوچک از آنجایی که حقوق صاحبان سهام در ملک آشکارترین منبع تأمین اعتبار برای یک پروژه ساختمان است. حسابداران برای مطالعه جریان پولی مورد انتظار در طول زندگی پروژه و نظارت بر پرداختهای انجام شده در طول فرآیند عمل می کنند. مهندسان هزینه و برآوردگر از تخصص استفاده می کنند تا کار و مواد درگیر شده را به یک ارزیابی مناسب متصل کنند. افزایش بیش از هزینه پروژه های دولت زمانی رخ داده است که پیمانکار تغییر سفارشات یا تغییر پروژه را افزایش داده و هزینه ها را افزایش می دهد ، که مشمول رقابت سایر بنگاه ها نیست زیرا در حال حاضر پس از قیمت اولیه از نظر بررسی حذف شده اند. [16]

پروژه های بزرگ می توانند شامل برنامه های مالی بسیار پیچیده ای شوند و اغلب با یک تخمین مفهومی انجام می شوند که توسط یک سنجنده ساختمان انجام می شود. با تکمیل بخش هایی از یک پروژه ، آنها ممکن است فروخته شوند و یک وام دهنده یا مالک را برای دیگری تحویل دهند ، در حالی که الزامات لجستیکی داشتن معاملات مناسب و مواد موجود برای هر مرحله از پروژه ساخت و ساز ساختمان پیش می رود. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان ، اما نه ایالات متحده ، پروژه ها معمولاً از نقشه برداران کم استفاده می کنند.

جنبه های قانونی
بیشتر بدانید
در این بخش هیچ منبعی ذکر نشده است .
مقاله اصلی: قانون ساخت و ساز

ساخت و ساز در امتداد بزرگراه انتاریو 401 ، گسترش جاده از شش به دوازده خط سفر
یک پروژه ساختمانی باید در چارچوب قانونی حاکم بر املاک باشد. این موارد شامل مقررات دولتی در مورد استفاده از املاک و تعهداتی است که در روند ساخت و ساز ایجاد می شود.

در صورت اجرا ، پروژه باید مطابق با الزامات منطقه بندی و کد ساختمان باشد. ساخت پروژه ای که نتواند کدها را رعایت کند ، به نفع مالک نخواهد بود. برخي از الزامات قانوني از نظر ناشي از مالوم ، يا تمايل به جلوگيري از پديده هاي بلامنازع بد ، به عنوان مثال انفجارها يا سقوط پل ها به وجود مي آيد. سایر الزامات قانونی ناشی از ملاحظات منع Malum یا عواملی است که عرف یا انتظاری از قبیل جداسازی مشاغل از منطقه تجاری یا اقامتگاههای منطقه مسکونی است. وكیل می تواند در قانون حاكم بر زمینى كه ساختمان در آن بنا شده است ، خواهان تغییر یا معافیت باشد ، یا با این استدلال كه یك قانون غیرقابل اجرا است (طراحی پل باعث فروپاشی نخواهد شد) ، یا اینكه دیگر عرف لازم نیست (پذیرش فضای زندگی کار در جامعه رشد کرده است). [17]

یک پروژه ساختمانی مجموعه پیچیده ای از قراردادها و سایر تعهدات قانونی است که هرکدام از طرفین باید با دقت در نظر بگیرند. یک قرارداد عبارت است از مبادله مجموعه ای از تعهدات بین دو یا چند طرف ، اما این مسئله به سادگی ساده نیست که تلاش کنید طرف مقابل را در موافقت با هرچه بیشتر در حد ممکن برای توافق هرچه بیشتر ممکن کند. عنصر زمانی در ساخت و ساز بدان معنی است که یک تأخیر هزینه دارد و در موارد تنگناها ، تأخیر می تواند بسیار گران باشد. بنابراین ، قراردادها باید طوری طراحی شوند که هر یک از طرفها قادر به انجام تعهدات مندرج باشند. قراردادهایی که انتظارات روشنی دارند و مسیرهای واضح برای تحقق آن انتظارات وجود دارد ، به احتمال زیاد منجر به روان شدن پروژه خواهند شد ، در حالی که قراردادهای ضعیف تهیه شده منجر به سردرگمی و فروپاشی می شوند.

مشاوران حقوقی در آغاز یک پروژه ساخت و ساز به دنبال شناسایی ابهامات و دیگر منابع احتمالی مشکل در ساختار قرارداد و ارائه گزینه هایی برای جلوگیری از بروز مشکلات هستند. در طول فرآیند پروژه ، آنها برای جلوگیری و حل و فصل مناقشات ناشی از آن تلاش می کنند. در هر حالت ، وكیل مبادله تعهداتی را كه مطابق با واقعیت پروژه باشد تسهیل می كند.

تعامل تخصص

مجتمع آپارتمانی در دائگو ، کره جنوبی در دست ساخت
طراحی ، امور مالی و جنبه های حقوقی با هم تداخل دارند و به هم پیوسته اند. این طرح نه تنها باید از لحاظ ساختاری کاملاً مناسب و مناسب برای استفاده و موقعیت مکانی باشد ، بلکه باید از نظر اقتصادی نیز ممکن باشد و از نظر قانونی نیز قابل استفاده باشد. ساختار مالی باید نیاز به ساخت طراحی ارائه شده را برآورده کند و باید مبلغی را بپردازد که به طور قانونی بدهکار هستند. ساختار حقوقی باید طرح را در چهارچوب حقوقی پیرامون خود ادغام كرده و پیامدهای مالی فرآیند ساخت را پیاده كند.

خرید
تدارکات توصیف ادغام فعالیت های انجام شده توسط مشتری برای به دست آوردن یک ساختمان است. روشهای متفاوتی برای تهیه ساختمان وجود دارد. با این حال ، سه نوع متداول خرید سنتی ( طراحی-پیشنهاد-ساخت ) ، طراحی-ساخت و پیمانکاری مدیریت است. [18]

در حال حاضر تعداد فزاینده ای از شکل های جدید خرید نیز وجود دارد که شامل انعقاد روابط است که در آن تأکید بر روابط تعاونی بین اصلی ، پیمانکار و سایر ذینفعان در یک پروژه ساختمانی است. اشکال جدید شامل مشارکت مانند مشارکت عمومی-خصوصی (PPP) به عنوان ابتکارات مالی خصوصی (PFI) و اتحادهایی مانند اتحادهای “خالص” یا “پروژه” و اتحادهای “نجس” یا “استراتژیک” است. تمركز بر همكاري ، بهبود بسياري از مشكلات ناشي از اقدامات غالباً رقابتي و دشمني در صنعت ساخت و ساز است.

سنتی
مقاله اصلی: طراحی-پیشنهاد-ساخت
این رایج ترین روش تهیه ساختمان است و به خوبی تثبیت شده و شناخته شده است. در این چیدمان ، معمار یا مهندس به عنوان هماهنگ کننده پروژه عمل می کند. نقش وی در طراحی آثار ، تهیه مشخصات و تهیه نقشه های ساختمانی ، اجرای قرارداد ، مناقصه آثار و مدیریت آثار از ابتدا تا به اتمام است. بین مشتری معمار و پیمانکار اصلی پیوندهای مستقیم قراردادی وجود دارد. هر پیمانکار فرعی رابطه مستقیمی با پیمانکار اصلی دارد. این روند تا زمانی که ساختمان آماده اشغال باشد ادامه می یابد.

طراحی-ساخت
مقاله اصلی: طراحی-ساخت

ساخت فاز 1 (دو برج اول) از
پروژه هاولوک سیتی ، سری لانکا
این رویکرد در سالهای اخیر متداول تر شده است ، همچنین شامل مشتری می شود که با یک واحد منعقد می کند که هم طراحی را ارائه می دهد و هم می سازد. در برخی موارد ، بسته طراحی می تواند شامل یافتن سایت ، تنظیم بودجه و اعمال کلیه رضایت های قانونی لازم نیز باشد.

مالک لیستی از الزامات یک پروژه را تهیه می کند و به کلیات اهداف پروژه می پردازد. چندین پیمانکار D&B ایده های مختلفی در مورد چگونگی تحقق این اهداف ارائه می دهند. مالک ایده های مورد نظر خود را به بهترین وجه انتخاب می کند و پیمانکار مناسب را استخدام می کند. اغلب ، این تنها یک پیمانکار نیست بلکه یک کنسرسیوم از چندین پیمانکار است که با هم کار می کنند. پس از استخدام اینها ، ساخت مرحله اول پروژه را آغاز می کنند. با ساخت مرحله 1 ، مرحله 2 را طراحی می كنند. این برخلاف قرارداد طراحی مناقصه ، كه در آن پروژه توسط صاحب كاملاً طراحی شده است ، سپس پیشنهاد داده می شود ، سپس تكمیل می شود.

کنت هانسن خاطرنشان کرد: بخش های حمل و نقل ایالات متحده معمولاً از قراردادهای ساختمانی به عنوان راهی برای پیشرفت پروژه ها استفاده می کنند که ایالات دارای منابع مهارت نیستند. در چنین بخش هایی معمولاً برای پروژه های بسیار بزرگ قراردادهای ساخت طراحی به کار می رود. [19]

سیستم های تهیه مدیریت را
مقاله اصلی: مدیریت ساخت و ساز
در این ترتیب مشتری با عقد قراردادهای جداگانه با طراح (معمار یا مهندس ) ، مدیر ساخت و ساز و پیمانکاران تجارت شخصی ، نقش مؤثری در سیستم تهیه دارد. مشتری نقش پیمانکاری را به عهده می گیرد ، در حالی که مدیر ساخت و ساز یا مدیر پروژه نقش فعال در مدیریت قراردادهای تجارتی جداگانه را به عهده می گیرد و اطمینان حاصل می کند که کلیه کارها به طور هموار و مؤثر با هم انجام می شوند.

سیستم های خرید مدیریتی اغلب برای سرعت بخشیدن به مراحل خرید ، استفاده از انعطاف پذیری بیشتر مشتری در تغییر طراحی در طول قرارداد ، امکان تعیین مناقصه های شخصی کار ، مسئولیت جداگانه مسئولیت قراردادی بر روی هر فرد در طول قرارداد و ارائه کنترل بیشتر مشتری فراهم می شود. .

در زمان اخیر ، نرم افزار ساخت و ساز شروع به کشش می کند – زیرا صنعت ساخت و ساز را دیجیتالی می کند. در میان راه حل ها ، به عنوان مثال: Procore ، GenieBelt ، PlanGrid ، bouw7 و غیره وجود دارد.

پایداری در ساخت و ساز
مقاله اصلی: پایداری در ساخت و ساز
پایداری در مرحله ساخت و ساز یکی از جنبه های “ساختمان سبز” است که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تعریف شده است: “عمل به وجود آوردن سازه ها و استفاده از فرایندهایی که در طول زندگی یک ساختمان سازگار با محیط زیست باشند و از نظر منابع کارآمد باشند. چرخه از نشستن تا طراحی ، ساخت ، بهره برداری ، تعمیر و نگهداری و نوسازی و ساختارشکنی. ” [20]

مرجع دارای صلاحیت
همچنین ببینید: اجازه برنامه ریزی

حفاری پایه و اساس ساخت و ساز در جاکارتا ، اندونزی
در ساخت و ساز ، مرجع دارای صلاحیت (AHJ) سازمان دولتی یا سازمان فرعی است که روند ساخت و ساز را تنظیم می کند. در بیشتر موارد ، این شهرداری است که ساختمان در آن قرار دارد. با این حال ، ساخت و سازهایی که برای مقامات فرامرزی انجام می شود ، معمولاً مستقیماً توسط صاحب اختیار تنظیم می شود ، که AHJ می شود.

ساخت و ساز در ساختمان فدرال رزرو در کانزاس سیتی ، میسوری
قبل از اینکه بتوان بنیاد را حفر کرد ، معمولاً پیمانکاران موظف هستند خطوط ابزارهای موجود را که توسط خودشان یا از طریق یک شرکت متخصص در چنین خدماتی مشخص شده اند ، تأیید کنند. این احتمال صدمه به تأسیسات برقی ، آب ، فاضلاب ، تلفن و کابل موجود را کاهش می دهد که می تواند باعث قطع برق و شرایط بالقوه خطرناک شود. در حین ساخت یک ساختمان ، بازرس ساختمان شهرداری بطور دوره ای از ساختمان بازدید می کند تا اطمینان حاصل شود که ساخت و ساز از برنامه های مصوب و کد ساختمان محلی پیروی می کند. پس از اتمام ساخت و ساز و بازرسی نهایی ، ممکن است مجوز اشغال صادر شود.

یک ساختمان عملیاتی باید مطابق با کد آتش باشد . کد آتش سوزی توسط اداره آتش نشانی محلی یا یک دفتر اجرای کد شهرداری اجرا می شود.

تغییراتی که در ساختمان ایجاد شده است که بر ایمنی تأثیر می گذارد ، از جمله استفاده از آن ، گسترش ، یکپارچگی سازه و موارد محافظت در برابر آتش ، معمولاً نیاز به تأیید AHJ برای بررسی مربوط به کد ساختمان دارد.

ویژگی های صنعت را
در ایالات متحده ، این صنعت در سال 2014 براساس آماری که توسط اداره سرشماری ردیابی شده است ، حدود 960 میلیارد دلار درآمد سالانه دارد که از این تعداد 680 میلیارد دلار خصوصی است (به طور مساوی بین مسکونی و غیر مسکونی تقسیم می شود) و مابقی آن دولتی است. [21] در سال 2005 ، حدود 667،000 بنگاه مشغول به کار بودند که 1 میلیون پیمانکار (200،000 پیمانکار عمومی ، 38،000 سنگین و 432،000 تخصص). پیمانکار متوسط ​​کمتر از 10 کارمند شاغل است. [22] به طور کلی ، صنعت در آوریل 2013 حدود 5.8 میلیون نفر تخمین زده است ، که نرخ بیکاری 13.2٪ دارد. [23] در ایالات متحده ، حدود 828،000 زن از سال 2011 در صنعت ساخت و ساز مشغول به کار بودند. [24]

شغل

نمای هلیکوپتر از سایت ساخت و ساز پشتیبانی عملیات عملیات آراکامای بزرگ / میلی متر / آریام بزرگ ( ALMA )

ذوب آهن در حال ساخت قاب فولادی یک ساختمان جدید در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون

یک اپراتور کامیون در الجمیل ، بزرگترین شرکت ساخت و ساز در جیبوتی .
در صنعت ساخت و ساز مسیرهای زیادی برای مشاغل مختلف وجود دارد. این سه سطح اصلی مبتنی بر سوابق تحصیلی و آموزش است که براساس کشور متفاوت است:

غیر ماهر و نیمه ماهر – کار سایت عمومی با صلاحیت ساخت و ساز کمی یا ناچیز.
ماهر – معامله گرانی که به طور معمول در کارآموزی خدمت کرده اند ، بطور معمول در اتحادیه های کارگری و مدیران محلی که دارای دانش و تجربه گسترده ای در زمینه حرفه یا حرفه خود هستند .
فنی و مدیریتی – پرسنلی با بالاترین مدارک تحصیلی ، معمولاً در مقاطع کارشناسی ارشد ، برای طراحی ، مدیریت و آموزش مراحل ساخت آموزش دیده اند.
مشاغل ماهر شامل نجار ، برق ، هالووین ، آهن آلات ، ماسون ، و بسیاری دیگر از صنایع دستی دستی ، و همچنین کسانی که در مدیریت پروژه درگیر هستند. در انگلیس این موارد نیاز به مدارک تحصیلی بیشتر دارند ، غالباً در زمینه های موضوعی حرفه ای . این مدارک تحصیلی یا مستقیماً پس از اتمام آموزش اجباری یا از طریق آموزش کارآموزی “در شغل” حاصل می شود. [25] در انگلیس ، 8500 کارآموزی مرتبط با ساخت و ساز در سال 2007 آغاز شد. [26]

مشاغل فنی و تخصصی نیاز به آموزش بیشتری دارند زیرا دانش فنی بیشتری لازم است. این حرفه ها همچنین مسئولیت حقوقی بیشتری دارند. لیست کوتاهی از مشاغل اصلی با خلاصه ای از نیازهای آموزشی در زیر آورده شده است:

معمار – به طور معمول دارای درجه 1 ، کارشناسی ارشد 3 ساله در رشته معماری + 1 ، مدرک تحصیلات تکمیلی 2 ساله (DipArch یا BArch) در معماری به علاوه 24 ماه تجربه در صنعت است. برای استفاده از عنوان “معمار” ، فرد باید در فهرست ثبت معماران معماران ثبت شود .
مهندس عمران – به طور معمول دارای مدرک در یک موضوع مرتبط است. صلاحیت مهندس Chartered توسط شورای مهندسی کنترل می شود و غالباً از طریق عضویت در موسسه مهندسان عمران به دست می آید. یک فارغ التحصیل جدید دانشگاه باید مدرک کارشناسی ارشد را کسب کند تا بتواند منشور شود. افراد دارای مدرک لیسانس ممکن است مهندس گنجانیده شوند .
مهندس خدمات ساختمان – معمولاً مهندسی مکانیک یا برق دارای مدرک مهندسی M&E می باشد. وضعیت مهندس منشور توسط شورای مهندسی اداره می شود ، عمدتاً از طریق مؤسسه مجاز مهندسان خدمات ساختمان .
مدیر پروژه – به طور معمول دارای مدرک تحصیلات عالی 4 ساله یا بیشتر است ، اما غالباً در زمینه دیگری مانند معماری ، مهندسی عمران یا نقشه برداری کمیت نیز صلاحیت دارند.
مهندس سازه – به طور معمول دارای مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد مهندسی سازه است. P.ENG از مهندسین حرفه ای انتاریو (کانادا) لازم است. فارغ التحصیلان دانشگاه جدید باید مدرک کارشناسی ارشد را کسب کنند تا بتوانند از منشور مهندسی ، به طور رسمی از طریق مؤسس of مهندسان سازه (انگلستان) ، از شورای مهندسی برخوردار شوند .
سنجشگر کمی – به طور معمول دارای مدرک لیسانس در بررسی کمیت است. وضعیت Chartered از موسسه سلطنتی Chartered Surveyors به ​​دست می آید .
برآوردگر عمران حرفه ای هایی هستند که به طور معمول پیشینه ای در مهندسی عمران ، مدیریت پروژه ساخت و ساز یا نظارت بر ساخت و ساز دارند.
در سال 2010 ، بررسی حقوق و دستمزد تفاوت در پاداش بین نقش های مختلف ، بخش ها و مکان های مختلف در صنعت ساخت و ساز و محیط زیست ساخته شده را نشان داد. [27] نتایج نشان داد که مناطقی از رشد ویژه در صنعت ساخت و ساز ، مانند خاورمیانه ، به طور متوسط ​​حقوق بالاتری را نسبت به انگلستان دارند. متوسط ​​درآمد برای یک حرفه ای در صنعت ساخت و ساز در خاورمیانه ، در تمام بخش ها ، انواع شغل و سطح تجربه ، 42،090 پوند است ، در مقایسه با 26،719 پوند در انگلیس. [28] این روند لزوماً به این دلیل نیست که نقش های مؤثرتری در دسترس است. با این حال ، به عنوان معماران با 14 یا چند سال تجربه کار در خاورمیانه به طور متوسط ​​سالانه 43389 پوند درآمد کسب می کنند ، در مقایسه با 40000 پوند در انگلستان. [28] برخی از کارگران ساختمانی در ایالات متحده / کانادا سالانه بیش از 100000 دلار بسته به تجارت خود را ساخته اند. [29]

ایمنی
همچنین ببینید: ایمنی سایت ساخت و ساز

کارگران در معرض خطر بدون تجهیزات ایمنی مناسب
ساخت و ساز یکی از خطرناک ترین مشاغل جهان است که تلفات شغلی بیشتری را نسبت به سایر بخش ها در ایالات متحده و اتحادیه اروپا متحمل می شود. [30] [31] در سال 2009 ، میزان صدمات ناشی از مرگ و میر در کارگران ساخت و ساز در ایالات متحده تقریباً سه برابر بیشتر از همه کارگران بود ، با این که Falls یکی از شایع ترین علل صدمات کشنده و غیر کشنده در بین کارگران ساختمانی است. [30] تجهیزات ایمنی مناسب از قبیل بند ، کلاه های سخت و محافظ و رویه هایی مانند ایمنی نردبان ها و بازرسی از داربست می تواند خطر آسیب های شغلی در صنعت ساخت و ساز را کاهش دهد. [32] سایر دلایل عمده تلفات در صنعت ساختمان شامل برق ، حوادث حمل و نقل و غارهای سنگر است. [33]

بام نیاز به امنیت بسیار بالایی دارد
سایر خطرات ایمنی برای کارگران در ساخت و ساز شامل کاهش شنوایی به دلیل قرار گرفتن در معرض سر و صدای زیاد ، آسیب دیدگی عضلات اسکلتی عضلانی ، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و استرس زیاد است. [24] علاوه بر این ، گردش مالی زیاد کارگران در صنعت ساخت و ساز چالش بزرگی را برای انجام بازسازی ساختار کار در محل های کار فردی یا در کنار کارگران منعکس می کند. [ نیاز به استناد ] ساخت و ساز توسط انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) به عنوان یک بخش صنعت در اولویت در برنامه ملی تحقیقات حرفه ای مشخص شده است. (نورا) برای شناسایی و ارائه راهكارهای مداخله در رابطه با مسائل بهداشتی و ایمنی شغلی. [34] [35]

تاریخ
مقاله اصلی: تاریخچه ساخت و ساز
همچنین ببینید: تاریخچه معماری
اولین کلبه ها و پناهگاه ها با دست یا با ابزار ساده ساخته شده اند. با بزرگ شدن شهرها در عصر برنز ، طبقه ای از صنعتگران حرفه ای مانند آجر و نجار ظاهر شدند. گاهی اوقات از بردگان برای کارهای ساختمانی استفاده می شد. در قرون وسطی ، صنعتگران صنعتگر وارد اصناف می شدند . در قرن نوزدهم ماشین های بخارپز ظاهر شدند و بعداً وسایل نقلیه دیزل و برقی مانند جرثقیل ها ، بیل ها و بولدوزرها تولید شدند .

ساخت سریع مسیر در قرن 21 به طور فزاینده ای رایج شده است. برخی تخمین ها حاکی از آن است که 40 درصد پروژه های ساخت و ساز اکنون در حال ساخت سریع هستند. [36]

منبع : http://tasisat.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıborder colliehtml nullednulled themes1xbet girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme viagraredfoxbet