اتاق چت یک وب سایت ، بخشی از یک وب سایت یا بخشی از یک سرویس آنلاین مانند America Online است که مکانی را برای اجتماعات کاربران با علاقه مشترک برای برقراری ارتباط در زمان واقعی فراهم می کند. در عوض ، انجمن ها و گروه های بحث و گفتگو به کاربران امکان ارسال پیام می دهند اما ظرفیت پیام رسانی تعاملی را ندارند. اکثر اتاق های گفتگو به کاربران نیازی ندارند که نرم افزار خاصی داشته باشند. مواردی نظیر اینترنت رله چت (IRC) به کاربران اجازه می دهد تا آن را از اینترنت بارگیری کنند.

کاربران اتاق چت برای اتاق چت مورد نظر خود ثبت نام می کنند ، یک نام کاربری و رمزعبور را انتخاب می کنند و وارد یک اتاق خاص می شوند (بیشتر سایت ها دارای چندین اتاق گپ هستند). در داخل اتاق چت ، به طور کلی لیستی از افرادی که در حال حاضر آنلاین هستند ، وجود دارد که به آنها نیز اخطار داده می شود که شخص دیگری وارد اتاق گپ شده است. برای گپ زدن ، کاربران پیام را در جعبه متن تایپ می کنند. این پیام تقریباً بلافاصله در منطقه پیام بزرگتر مشاهده می شود و سایر کاربران پاسخ می دهند. کاربران می توانند وارد اتاق های گفتگو شوند و پیام ها را بدون ارسال هیچ کاری ارسال کنند ، روشی موسوم به کمین است.

از آنجا که پیام های چت روم خود به خود و فوراً قابل مشاهده است ، احتمال سوءاستفاده وجود دارد که ممکن است عمدی باشد یا نباشد. میزبان سایت معمولاً لیستی از سؤالات متداول (سؤالات متداول) را برای راهنمایی کاربران به سمت رفتار مناسب در اتاق چت ، مانند معرفی خود هنگام ورود به اتاق ، روشن ساختن هنگام سؤال یا پاسخ به یک کاربر خاص ، و گزارش اختلال در آن ارسال می کنند. به عنوان مثال کاربران کاربران مزاحم ممکن است به طور شفاهی سوء استفاده های دیگر را انجام دهند ، مکالمه را انحصار بخشند و یا حتی با وارد کردن مکرر همان کلمه یا عبارت به مکالمه ، آن را غیرفعال کنند ، عملی (بسیار ناامید کننده) که به عنوان پیمایش شناخته می شود.

اتاقهای چت یافت می شود که تقریباً بر هر جنبه ای از تلاش و علاقه انسان تمرکز دارد: به عنوان مثال ، جوامع فعلی بر اساس فیلم های کلاسیک ، اجداد ایرلندی ، چرخش باتوم و خوانش روانی وجود دارد. سایتهای مختلفی مانند یاهو ، دایرکتوری سایتهای چت را ارائه می دهند. سایرین ، مانند انجمن های وب MSN ، کاربران را از طریق مراحل مورد نیاز برای ایجاد اتاق گپ شخصی خود راهنمایی می کنند.

 

منبع : http://www.persianchat.in