آیا می توان زبانهای برنامه نویسی را ترجمه یا تفسیر کرد؟

چگونه زبانهای برنامه نویسی مشابه یا متفاوت از زبانهای مردم در مکالمه ها هستند؟ آیا می توان آنها را به همان روشی که زبان طبیعی تفسیر می شود یا به زبانهای مختلف ترجمه می شود ، ترجمه کرد؟

این س likeالات احمقانه به نظر می رسند اما ارزش بررسی دارند. برای علاقه مندان به زبان ، آشنایی با زبانهای مختلف مورد استفاده در برنامه نویسی با توجه به شباهت آنها به زبانهای مورد استفاده در ارتباطات از نظر ترجمه و تفسیر است. چگونه برنامه نویسان در مناطق مختلف جهان برنامه نویسی را یاد می گیرند؟

زبانهای برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی چیست؟ آنها اساساً زبانهای رسمی هستند که برای تعیین دستورالعملهایی که منجر به خروجیهای مختلف در رایانه می شوند ، تولید می شوند. زبان های برنامه نویسی در توسعه برنامه ها یا نرم افزار یا اجرای الگوریتم های خاص بسیار حیاتی هستند.

زبان های برنامه نویسی زیادی استفاده می شود. در حقیقت ، هزاران زبان برنامه نویسی ایجاد شده و ترجمه تخصصی حسابداری بیشتر ایجاد می شوند ، اگرچه تنها بخش کوچکی از آنها به عنوان زبان های برنامه نویسی مورد استفاده و مطالعه قرار می گیرند. بسیاری از آنها برای انجام توالی عملیات (فرم ضروری) به محاسبات احتیاج دارند در حالیکه دیگران به سادگی نتایج مورد نظر (فرم اعلامی) را مشخص می کنند.

برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی شامل JavaScript ، Swift ، HTML ، CSS ، SQL ، Java ، Python ، C # ، Ruby و PHP هستند.

  • اعتقاد بر این است که JavaScript محبوب ترین زبان برنامه نویسی به ویژه در وب است.
  • Swift یک زبان نسبتاً جدید است که در سال 2014 توسط اپل منتشر شد و زبانی است که برای ایجاد برنامه های بومی برای دستگاه های iOS و MacOS استفاده می شود.
  • HTML دقیقاً یک زبان برنامه نویسی نیست (یک زبان نشانه گذاری است) اما به عنوان پایه ای برای ساختار سایت ها در اینترنت عمل می کند.
  • CSS یا Cascading Style Sheets همچنین برای طراحی وب سایت ها و همچنین در توسعه برنامه های ایجاد شده برای استفاده در مرورگرها استفاده می شود.
  • SQL یا Structured Query Language برای مدیریت مقدار زیادی داده استفاده می شود. این زبان برنامه نویسی برای ایجاد سیستم های دسترسی و مدیریت پایگاه های داده است. معمولاً همراه با سایر زبانهای برنامه نویسی مانند PHP استفاده می شود.
  • جاوا یکی از محبوب ترین زبان ها است که برای توسعه برنامه ها برای سیستم عامل Android استفاده می شود.
  • Python یک زبان برنامه نویسی است که به دلیل کد بسیار خواندنی خود معروف است. بسیاری از آن به عنوان ساده ترین زبان برنامه نویسی برای شروع کار می دانند.
  • C # یک زبان برنامه نویسی است که توسط مایکروسافت توسعه یافته و عمدتا برای توسعه نرم افزارهای تجاری استفاده می شود.
  • PHP برای توسعه وب سایت ها و برنامه های کاربردی بسیار سنگین است. این زبان برنامه نویسی است که در ایجاد فیس بوک و وردپرس استفاده می شود.

این زبانها مانند انگلیسی ، ژاپنی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، چینی و سایر زبانهای اصلی جهان هستند ، با این تفاوت که توسط ماشین ها و نه انسان ها استفاده می شوند. آنها توسط انسان ایجاد شده اند تا توسط ماشین ها مورد استفاده قرار گیرند. زبان های برنامه نویسی امکان برقراری ارتباط بین رایانه ها یا برنامه های درون همان رایانه یا چندین رایانه را فراهم می کنند. این زبان همچنین زبانی است که انسان برای برقراری ارتباط با ماشین استفاده می کند.

تفاوت بین برنامه نویسی و زبان های طبیعی

این اشتباه نیست که بگوییم زبانهای برنامه نویسی از زبان طبیعی ، به ویژه زبان انگلیسی گرفته شده اند. بالاخره بشر مسئول توسعه زبان های برنامه نویسی است. تفاوت های چشمگیری بین برنامه نویسی و زبان های طبیعی وجود دارد.

برای یکی ، زبانهای برنامه نویسی به معنای ساده و بدون ابهام هستند. تفاوت های ظریف تقریباً وجود ندارد برخلاف آنچه در زبان های طبیعی مشاهده می شود. کلمات نمی توانند بیش از یک معنی در برنامه نویسی داشته باشند. تفاوت های جزئی در استفاده از زبان برنامه نویسی می تواند منجر به اختلافات بزرگ یا خطایی در برنامه در حال توسعه شود.

رایانه ها هنگام اجرای برنامه ها یا خروجی زبان های برنامه نویسی ، در صورت وجود غلط املایی یا اشکال نحوی در کد یک برنامه ، برنامه نویسان دقیقاً نمی توانند منظور چه چیزی را در نظر بگیرند. برخلاف زبان طبیعی ، مردم می توانند در مواردی که اشتباهات املایی یا دستوری مرتکب شده اند ، قصد جملات یا کلمات گفته شده یا نوشته شده توسط شخصی را تا حدی حدس بزنند.

برای اینکه واضح باشد ، در اینجا نمی توان از ویژگی تکمیل خودکار Google یا توانایی حدس زدن آنچه می خواهید جستجو کنید ، به عنوان استدلال ضد استفاده شود. این توانایی برای حدس زدن آنچه شخصی که از گوگل می خواهد جستجو کند ، جلوه ای از توانایی رایانه در حدس زدن قصد در زبان برنامه نویسی نیست (در صورت ارتکاب به غلط املایی یا اشتباهات نحوی) بلکه نتیجه توانایی یک برنامه کاملاً رمزگذاری شده در تحلیل تعامل یک انسان. به عبارت دیگر ، این نتیجه یک نرم افزار کاملاً کاربردی است که با یک زبان برنامه نویسی خاص توسط انسان استفاده شده است. هیچ تفسیر زبان برنامه نویسی درگیر نیست.

تفاوت قابل توجه دیگر این است که زبان طبیعی بسیار آزادتر از زبان برنامه نویسی است. بسته به آنچه کاربران تصمیم می گیرند به راحتی تغییر می کند. در زبان برنامه نویسی ، ساختار ، هجی و نحو باید کاملاً دنبال شود تا زبان قابل درک شود. اگر قوانین زبان برنامه نویسی حتی در کمترین حد نادیده گرفته شود ، برنامه ها یا نرم افزار مطابق انتظار عمل نمی کنند. تغییراتی مانند

آیا می توان زبان های برنامه نویسی را ترجمه یا تفسیر کرد؟

در اینجا بخشی ارائه می شود که ما به این سوال پاسخ می دهیم که آیا زبانهای برنامه نویسی قابل ترجمه یا تفسیر هستند یا خیر. این نشان می دهد که تقریباً همه زبان های برنامه نویسی بر اساس زبان انگلیسی هستند. به همین دلیل ، انتظار می رود که برنامه نویسان انگلیسی مقدماتی را بدانند تا در کاری که انجام می دهند کارآمد باشند. یادگیری برنامه نویسی بدون دانستن انگلیسی مقدماتی غیرممکن نیست اما دشوارتر خواهد بود زیرا به خاطر سپردن بیشتر است.

چارچوب های برنامه نویسی یا کتابخانه ها عملاً به زبان انگلیسی هستند. آنها از انبوهی از اشیا تشکیل شده اند که می توان عملکرد یا هدف آنها را فقط با نگاه کردن به نام آنها نتیجه گرفت. بدون مهارت زبان انگلیسی ، یک برنامه نویس مجبور است تلاش بیشتری در یادآوری موارد استفاده از این اشیا program برنامه نویسی کند.

این بدان معنا نیست که تفسیر یا ترجمه زبان های برنامه نویسی نیاز به مهارت انگلیسی را در پی دارد. مسئله ترجمه زبان برنامه نویسی به انگلیسی ، و سپس به یک زبان طبیعی دیگر نیست. س onال در مورد قابلیت ترجمه یا تفسیر پذیری زبانهای برنامه نویسی این است که چگونه می توان یک زبان برنامه نویسی را به زبان برنامه نویسی دیگری ، از پایتون به ++ C ترجمه کرد.

بله ، زبان های برنامه نویسی قابل ترجمه هستند. برنامه ای که به یک زبان نوشته شده است می تواند به زبان برنامه نویسی دیگری ترجمه شود. کد منبع برنامه ای که به یک زبان نوشته شده است ، می تواند به کدی به زبان دیگر تبدیل شود. تفسیر یک زبان برنامه نویسی غیرضروری است و در حال حاضر امکان پذیر نیست. انسان ها نمی توانند زبان های برنامه نویسی را برای ماشین ها تفسیر کنند اما می توانند کدها را اشکال زدایی ، عیب یابی یا ویرایش کنند در صورتی که مشکلی در آنها وجود داشته باشد.

Porting: ترجمه زبان برنامه نویسی

ترجمه کد برنامه از یک زبان برنامه نویسی به زبان دیگر به Porting نیز معروف است. این فرآیند سازگاری نرم افزار برای اجرا در یک محیط محاسباتی متفاوت است. به عنوان مثال ، یک نرم افزار یا برنامه می تواند از Linux منتقل شود تا در ویندوز کار کند. برنامه های Android را می توان به iOS منتقل کرد. همچنین می تواند در کدگذاری وب سایت یا قالب های وبلاگ انجام شود. می توانید الگوهای وبلاگ وردپرس را که به Blogger (Blogspot) یا سیستم عامل های دیگر منتقل شده اند ، پیدا کنید. کلمه Porting همچنین به فرآیند سازگاری یک نرم افزار یا برنامه برای یک سخت افزار یا معماری رایانه ای دیگر اطلاق می شود.

نرم افزار پورت شده اما با نرم افزار قابل حمل متفاوت است. مورد دوم شامل هیچ “ترجمه زبان برنامه نویسی” نیست. این یک برنامه یا برنامه کاربردی است که برای نصب بدون نصب ایجاد شده است. این به عنوان یک پرونده برنامه مستقل وجود دارد که می تواند از طریق یک رایانه به رایانه دیگر کپی یا انتقال یابد (در همان سیستم عامل یا سیستم عامل) و بدون انجام مراحل نصب ، فوراً اجرا شود.

مترجمان زبان برنامه نویسی

ابزارهایی که می توانند کدهای برنامه را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه یا تبدیل کنند ، وجود دارند. با این حال ، نمی توانید انتظار داشته باشید که آنها به اندازه کافی خوب کار کنند تا بتوانند مثلاً یک برنامه iOS را برای استفاده در Android تبدیل کنند. آنها حتی با عملکرد همتایان زبان طبیعی خود مقایسه نمی شوند. مترجمان کد برنامه که در حال حاضر در دسترس هستند از نظر توانایی محدود هستند و توانایی انتقال کامل و دقیق یک نرم افزار را ندارند ، مگر اینکه فقط یک برنامه ساده یا اساسی را تبدیل کنند.

برنامه نویسان انسانی همچنان باید کدهای برنامه ترجمه شده توسط ماشین را تغییر دهند و مرتب کنند. باز هم ، خروجی از جعبه کامل یا قابل استفاده نخواهد بود ، مگر اینکه برای یک برنامه ساده باشد. انتظار ابزاری را ندارید که به شما اجازه می دهد یک کدها را از یک سر در C ریخته و از طرف دیگر کدی را در Java دریافت کنید.

شما می توانید ابزار ترجمه زبان برنامه نویسی خوبی پیدا کنید اما بیشترین کاری که می توانند انجام دهند کمک به کاهش زمان لازم برای انجام یک انتقال کامل نرم افزار است. آنها می توانند قسمتهای خاصی از کد یک نرم افزار را به درستی تبدیل کنند بنابراین لازم نیست همه کارها به صورت دستی انجام شود ، اما شما نمی توانید انتظار داشته باشید حتی بهترین مترجمان کد برنامه نیز همه کارها را به تنهایی انجام دهند.

در نتیجه

به نوعی می توان زبان های برنامه نویسی را ترجمه کرد. کدهای نرم افزاری ، برنامه ای یا برنامه ای می توانند (توسط برنامه نویسان انسانی) از یک زبان برنامه نویسی به زبان دیگر بازنویسی شوند تا بتوانند در یک سیستم عامل ، سیستم عامل یا معماری جدید کار کنند. گرچه مترجمان زبان برنامه نویسی (مترجمان ماشین) هنوز در مورد تبدیل کل برنامه ها یا برنامه ها برای استفاده در سیستم عامل یا سیستم عامل دیگر قابل اعتماد نیستند. از طرف دیگر ، تفسیر زبان های برنامه نویسی (توسط انسان) انجام نمی شود و در حال حاضر غیرضروری تلقی می شود.

خدمات محلی سازی و ترجمه وب سایت

Day Translations راه حل های ترجمه کد برنامه یا نرم افزار را ارائه نمی دهد اما ما خدمات وب و محلی سازی بسیار شایسته ای از جمله ترجمه وب سایت و همچنین تست زبانی برنامه و سایت را ارائه می دهیم. اگر به دنبال خدمات زبانی شایسته ، دقیق و متناسب با متن هستید ، می توانید برای راه حل های با کیفیت بالا روی Day Translations، Inc حساب کنید.

شرکت ما دارای شبکه گسترده ای از مترجمین انسانی در مناطق مختلف جهان برای رسیدگی به انواع نیازهای ترجمه و تفسیر است. ما می توانیم با اطمینان خاطر ، خدمات دقیق و سریع مشتریان را برای لیست گسترده ای از زبانها ، تضمین کنیم. مترجمان متخصص و مجرب انسانی همیشه مشتاق خدمت شما هستند. با شماره گیری 1-800-969-6853 با ما تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید . همچنین می توانید از طریق برنامه رسمی تلفن همراه ما ، Terpy ، با ما تماس بگیرید و قرار ملاقات هایی را با آن تنظیم کنید. خدمات ما در تمام طول سال بصورت 24/7 در دسترس است.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmaturkuaz korsan taksiYabancı Dizi İzlekuşadası escortsu tesisatçısıweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlartemizlik şirketi istanbulgelecek vadeden altcoinleryükselmesi beklenen kripto paralarMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGüvenilir Mobil Ödeme Bozdurma