آموزش خرید کردن دوربین عکاسی DSLR

دیافراگم یکی از مهمترین جنبه های عکاسی است زیرا مستقیماً در عمق میدان تأثیر می گذارد – یعنی میزان تصویری که در کانون توجه است. عمق وسیعی از میدان (با استفاده از دیافراگم کوچک (تعداد بزرگ f) حاصل می شود) بدین معنی است که مسافت وسیعی در صحنه مورد نظر قرار می گیرد ، مانند پیش زمینه تا پس زمینه چشم انداز زیر.

بیاموزید که چگونه از DSLR استفاده کنید: چشم انداز گرفته شده با دیافراگم کوچک
از دیافراگم f / 13 در اینجا استفاده شده است تا عمق وسیعی از میدان ایجاد شود و از تصویر کامل ، از چمنهای پیش زمینه تا کوههای پس زمینه اطمینان حاصل شود. تیز بود

در حالی که یک عمق میدان کم عمق (با استفاده از دیافراگم بزرگ (با تعداد کوچک F) حاصل می شود) تصویری تولید می کند که فقط سوژه در آن تمرکز تیز داشته باشد ، اما پیش زمینه نرم و خارج از تمرکز است. این اغلب در هنگام عکسبرداری از پرتره یا حیوانات وحشی ، مانند تصویر زیر ، برای جداسازی موضوع از پس زمینه استفاده می شود:

دیافراگم بزرگ
از دیافراگم بزرگی از f / 4.5 برای ضبط این مجرای آب ، در برابر پس زمینه نرم و بدون تمرکز استفاده شده است

بنابراین هنگام استفاده از اولویت دیافراگم ، می توانید کنترل کاملی بر عمق میدان خود داشته باشید ، در حالی که دوربین از بقیه مراقبت می کند.

مطالعه بیشتر: درباره حالت اولویت دیافراگم بیشتر بخوانید.

اولویت شاتر (تلویزیون یا S)
به طور مشابه به اولویت دیافراگم ، این حالت تصویربرداری “نیمه خودکار” دیگری است ، اگرچه در این مورد ، شما به عنوان عکاس سرعت شاتر را تعیین می کنید و دوربین از دیافراگم مراقبت می کند. سرعت شاتر ، اندازه گیری در ثانیه (یا بیشتر از کسر ثانیه) ، مدت زمانی است که کرکره در هنگام گرفتن عکس باز می شود. هرچه شاتر بازتر بماند ، نور بیشتری برای ضبط به سنسور منتقل می شود.

اگر می خواهید موضوعی در حال حرکت سریع مانند ورزش های تیراندازی ، ورزش یا حیوانات وحشی را مسدود کنید ، مثلاً:

سرعت شاتر سریع
از سرعت شاتر بسیار سریع 1/4000 ثانیه برای یخ زدن حرکت این همسر در پرواز استفاده شده است

اگر می خواهید یک موضوع متحرک را تار کنید ، از سرعت شاتر طولانی استفاده می کنید ، به عنوان مثال شتابزدگی آب بر روی آبشار (سرعت کندتر شاتر به شما نیاز دارد که دوربین را روی سه پایه قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که دوربین در حالی که شاتر باز است ثابت است). : خرید دوربین عکاسی DSLR

سرعت شاتر آهسته
برای گرفتن حرکت امواج ، و آب دادن به آب با یک بافت نرم و شیری ، از سرعت شاتر 6 ثانیه در اینجا استفاده شد

بنابراین ، در حالی که نگران سرعت شاتر برای یک عکس معین هستید ، دوربین دیافراگم مناسب را برای نمایش صحیح نور تعیین می کند.

حالت های تیراندازی دیافراگم و دیافراگم دیافراگم ممکن است نیمه اتوماتیک باشد ، به این معنی که برخی ممکن است استفاده آنها را بخاطر اینکه کاملاً کتابچه راهنمای کاربر نیستند منتفی کنند ، با این حال حالت های فوق العاده مفیدی برای عکسبرداری هستند که می توانند کنترل خلاق کافی را برای ضبط صحنه به شما ارائه دهند. .

مطالعه بیشتر: درباره حالت اولویت شاتر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برنامه (P)
حالت برنامه تقریباً یک خانه نیمه راه بین حالتهای نیمه اتوماتیک اولویت دیافراگم / شاتر و کنترل دستی کامل است. در حالت برنامه ، شما می توانید دیافراگم یا سرعت دیافراگم را تنظیم کنید ، و دوربین نیز با تنظیم یک مورد دیگر ، براساس آن ، قرار گرفتن در معرض صحیح را حفظ می کند ، یعنی با تغییر دیافراگم ، سرعت شاتر به طور خودکار تغییر می کند و بالعکس. این آزادی اضافی به شما می دهد که استفاده از اولویت دیافراگم یا اولویت دیافراگم بدون تعویض بین حالت های تیراندازی نمی تواند باشد.

کتابچه راهنمای کاربر (M)
حالت دستی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد ، به شما کنترل کاملی بر تعیین میزان قرار گرفتن در معرض داده می شود و دیافراگم و سرعت شاتر را خود تعیین می کنید. یک نشانگر قرار گرفتن در معرض یا در منظره یاب یا روی صفحه نمایش وجود خواهد داشت که به شما می گوید چگونه تصویر در زیر و یا بیشتر در معرض تصویر قرار خواهد گرفت ، با این حال ، شما باقی مانده اید که سرعت شاتر را تغییر دهید و خود را دیافراگم کنید تا از دستیابی به نوردهی صحیح اطمینان حاصل کنید.

صحبت عملی: به عنوان اولین قدم برای خاموش کردن دوربین از حالت خودکار ، حالت های اولویت دیافراگم و شاتر دیافراگم دو روش بسیار ساده برای شروع به درک چگونگی تأثیر تنظیمات مختلف بر روی تصاویر شما ارائه می دهند و یک مکان شروع عالی برای یادگیری نحوه استفاده شماست. دوربین خلاقانه تر.

  1. ISO را درک کنید
    ایزو معیاری از حساسیت سنسور دوربین شما نسبت به نور است. این اصطلاح در عکاسی فیلم ایجاد شده است ، جایی که بسته به شرایط عکسبرداری می توان از فیلم های حساسیت های مختلف استفاده کرد و در عکاسی دیجیتال هیچ تفاوتی ندارد. حساسیت ISO به صورت عددی از ISO 100 (حساسیت کم) تا ISO 6400 (حساسیت بالا) و فراتر از آن نمایش داده می شود و میزان نور مورد نیاز سنسور را کنترل می کند تا در معرض مشخصی حاصل شود.

در حساسیت های “کم” ، به نور بیشتری برای رسیدن به قرار گرفتن در معرض معین در مقایسه با حساسیت های زیاد که در آن نور کمتری برای رسیدن به نوردهی مشابه نیاز است ، نیاز است. برای درک این موضوع ، اجازه دهید دو موقعیت مختلف را مرور کنیم:

خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR خرید دوربین عکاسی DSLR

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>