آموزش ترسیم سیم پیچی موتورهای الکتریکی • (مهندسی برق) PowerEn

ولی اطلاعات نظری در مورد سیم پیچی موتورهای مختلف همه توانایی یک فنی کار ماهر نیست. تمامی علاقه مندان در این حوزه می توانند با رجوع به سرفصل ها و کسب اطلاعات مربوط به دوره اقدام به ثبت نام نمایند. لذا از این رو آموزشگاه فنی پویان با استفاده از اساتید توانمند در این حوزه و با استفاده از دانش و تجهیزات بروز زمینه را برای علاقه مندان دوره سیم پیچی الکتروموتور ها و آرمیچر فراهم ساخته تا کارآموزان با دانش بالا دوره را به پایان برسانند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ماشین الکتریکی مختلف در صنایع کوچک و بزرگ، نیاز به افرادی که قادر به سیم پیچی انواع موتور باشند به شدت احساس می شود. سوختن سیم پیچ راه انداز: در صورتی که در یکی از سیم پیچ های تک فاز روی بدهد می تواند باعث سوختن سیم پیچ راه انداز شود. دوره سیم پیچی موتور یک دوره پرکاربرد درصنعت میباشد.از آنجایی که امروزه تمامی موتورها تک فاز و یا سه فاز بعد از سوختن نیاز تعویض سیم پیچ دارند باعث رونق بازار کار این رشته شده. تعمیر در موتور سوخته کولرهای آبی در صورتی است که سیم پیچی داخلی آن سیاه شده است و بوی بدی از آن خارج شده است.

به کار گرفتن سیم های لاکی بی کیفیت یا با کیفیت پایین می تواند تحمل حرارت را کم کرده و باعث سوختن سیم پیچی کولر شود. در موقعیت هایی که q فرد یا زوج باشد، مطابق با دستورالعمل های آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز، سیم بندی اجرا ميگردد. از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر داده می شود. پس از پایان دوره سیم پیچی نیز این مرکز آموزشی به کارآموزان مدرک معتبر ارائه داده و با پشتیبانی نامحدود و مشاوره های بازار یابی به آنها برای ورود به بازار کار و موفقیت کمک می کند. آیا آموزشگاه به کارآموزان خود بعد از پایان دوره مدرک معتبر می دهد؟ پس از پایان کار آن را خارج کرده و بگذارید سرد شود. همچنین کشش تسمه ها و توازن نداشتن آن ها می تواند قدرت برق مصرفی را زیادتر کرده و باعث سوختن سیم پیچی موتور شود. سیم پیچی دوباره موتور کولر آبی بهتر است یا تعویض آن؟ مرحله دوم را که به خوبی انجام دادید می تواند شارلاک یا وارنیش زدن موتور را شروع نمایید که جهت انجام این کار لازم است که مجدداً درپوش و محور موتور را باز نمایید و سیم پیچی داخلی آن را چک نمایید.

برای سیم پیچی سیم زیادی لازم می باشد که با توجه به قیمت بالای مس می تواند باعث شود که تعمیرکاران از میزان کمی از آن استفاده کنند و موجب داغی مدار و سوختگی مجدد بشوند. در اکثر موتورهای کولرهای آبی به جای بلبریگ، بوشن برنجی استفاده می شود و در زمان سرویس کردن باید این بوشن ها روغنکاری شود.همینطور پمپ آب کولرهای آبی هم به صورت سالانه روغنکاری خواهد شد. در آن زمان ، موتورهای بخار برای سیستم 20 کیلووات کارآمد نبودند. در دوره سیم پیچی ، شما نحوه سیم پیچی انواع موتورهای الکتریکی و آرمیچر را در دو مبحث تک فاز و سه فاز آموزش میبینند. از بین رفتن یک فاز: از بین رفتن یک فاز می تواند باعث گرم شدن موتور دو فاز و کشیدن جریان زیادی بشود. این است که یک آرمیچر بصورت حلقه مستطیل شکل برای قطع خطوط مغناطیسی بین قطب های شمالی N و جنوبی S داشته باشید. در این مرحله دقت نمایید که شیارها سالم بمانند تا در زمان سیم پیچی موتور کولر مشکلی ایجاد نگردد. در این زمان موتور کولر نمی تواند روشن شود و یا پروانه یا حلزونی کولر را بچرخاند. اگر قصد آموزش سیم پیچی به صورت حرفه ای و تخصصی را دارید روش اول و دوم چندان توصیه نمی شود.

چنانچه در سیم پیچی ابتدا و انتهای یک کلاف، اختلاف فاز ۱۸۰ درجه الکتریکی رعایت گردد و نیروی محرکه القایی بازوهای رفت و برگشت کلاف ها جمع جبری شوند سیم بندی را گام کامل می گویند. در سیم پیچی متحدالمركز، گام کلاف ها در یک گروه از کلان برابر نبوده و کلاف ها به گونه ای یکدیگر را در بر می گیرند که مراکزشان بر هم منطبق می شود. شما فقط فرض کنید که سالانه چند موتور کولر آبی خراب می شود؟ در صورتی که استاد دانش کافی سیم پیچی را نداشته باشد یا به خوبی نتواند مطالب را به شما انتقال دهد یادگیری به خوب صورت نگرفته و شما در بازار کار موفق نخواهید شد. بعد از باز کردن قطعات داخلی موتور را که قطعاتی مانند استاتور یا همان استوانه فولادی ثابت که اجزای داخلی موتور را خواهد گرفت، آرمیچر یا روتور که قطعه ای می باشد که مشابه با یک یاتاقان کوچک در موتور است و سیم پیچی ها مسی که در اطراف استاتور می تواند انرژی الکترومغناطیسی را به روتور انتقال دهدو باعث چرخش آن می شود، می باشد. جریان خط نیز بر روی پلاك موتور نوشته می شود و یا از طریق محاسبه بدست می آید و با توجه به آن می توان جریان هر یك از سیم پیچها را بدست آورده و همچنین وسایل حفاظتی مناسبی را برای موتور بكار گرفت.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با خرید کتاب آموزش سیم پیچی وب سایت خود باشید.