هنگامی که یک کتاب دهید یک ساندویچ سفارش از دهلی فروشنده دوره گرد وجار زن خانه

یک کتاب دست تکان داد به من از گرد و خاکی گوشه ای از یک قفسه کتاب در هفته گذشته. من آن را از جیبش یادآوری است که آن را بخشی از یک سری لارنس ساندرز که به من داده بود لذت بزرگ once upon a time. این کتاب در مورد ساده رمز و راز حل یک شخصیت به نام Archy McNally. چه به حال من کاملا گریبانگیر هر چند بود شرح ساندویچ که McNally به صورت دوره ای ایجاد شده در آشپزخانه خود را.

فکر ساندویچ باز floodgates از ساندویچ خاطرات. هر زمان که من فکر می کنم از ساندویچ من فکر می کنم اول از تازگی لبنی و ذخیره آن را به عنوان به طور رسمی به نام هر چند هنردوستان نیز آن را می دانم به عنوان فروشنده دوره گرد وجار زن خانه. آن را در گوشه ای از Birbal جاده در Jangpura (تلفن: 011-43584168). فروشگاه شده و در اطراف از سال 1951 و من برای اولین بار طعم خود را ساندویچ بیش از 25 سال پیش; من یک فن جان سخت بوده است. من نگاه کردن خالص برای دیدن اگر آنها ارائه شد خود را ساندویچ و به شادی مطلق من که من پیدا کردم که آنها بودند و در گردن من از این جنگل بیش از حد.

بنابراین ما شام یک شب شامل ساندویچ آمد که از فروشنده دوره گرد وجار زن خانه. خواسته ما برای سه صفحات ساندویچ مرغ در نان سفید (₹100 برای یک بسته از چهار مثلث) مرغ برگر (₹130), ساندویچ ماهی تن در نان قهوه ای (₹130) و شکر قهوه سرد (₹150).

ساندویچ بودند خوشمزه و نرم و چاشنی مثل همیشه مرطوب بود و خوشمزه. آنها با استفاده از یک لایه ویژه مایو و سپس پر کردن آن با قطعه قطعه مرغ و مرغ و گوشت یا پوره ماهی تن. این خدمت با ترش سبز ترشی و سس گوجه فرنگی. ما سعی خود را مرغ برگر بیش از حد ضخیم مرغ patty flanked توسط پیاز و گوجه فرنگی واقع در largish مستی. مستی بود نرم patty ترد و دو تکمیل هر یک از دیگر. که من پیدا کردم آن را کمی شور هر چند.

تحویل منو هم شامل گوشت گوسفند برگر (₹130) و گوشت گوسفند برگر با پنیر (₹150). وجود دارد دیگر انواع ساندویچ ها بیش از حد: مرغ برشته در نان قهوه ای (₹120) سبزی ساندویچ (₹90), ساندویچ پنیر (₹100) گوشت ژامبون (₹100) و ماهی تن در نان سفید (₹120).

عادی سرد قهوه (بسیار دوست داشتنی در خانه) هزینه های ₹90. آنها همچنین ارائه املت: مرغ پنیر املت با دو برش نان هزینه های ₹130.

Shanti Swarup جی که زد این فروشگاه است نه بیشتر اما پسر خود و خانواده را تضمین است که استانداردهای هنوز هم بالا است. مایو که اضافه شده است به ساندویچ چاشنی تا در آشپزخانه و ترشی آماده است با برگ گشنیز تازه و پیاز و سیر و کمی نعناع.

یک عضو خانواده می گوید من دقیق بهداشت پروتکل است که نگهداری — کارکنان تست برای درجه حرارت بدن هر روز و آنها را مطابق با اصول بهداشتی و ماشین آلات.

من به پایان رسید و آخرین خرده ساندویچ مرغ و فکر می کردم از روی علاقه Archy McNally. زمان من از جیبش دیگر لارنس Sanders.

نویسنده چاشنی غذا منتقد

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>