طعم و مزه سنت: چرا Udangudi نخل jaggery نیاز به یک تمبر از به رسمیت شناختن

نهلا Nainar

اخیر برنامه برای دستگاه گوارش برچسب برای نخل شکر زرد تولید شده در Udangudi, Thoothukudi منطقه refocussed توجه در این باستان, شیرین کننده طبیعی است که یک بار صادر شده به مالزی سنگاپور سریلانکا و بریتانیا است.

معمولا استفاده می شود به عنوان یک آشپزخانه عنصر و جزء داروهای آیورودا در جنوب هند در آن اوج قرار Udangudi jaggery معامله شد در حدود 500 مغازه ها در نزدیکی بازار شهر مادورای و تیرونلولی.

“Udangudi نخل شکر زرد (همچنین شناخته شده به صورت محلی به عنوان Udangudi panangarupatti) یک محصول منحصر به فرد توپوگرافی. با توجه به بارش کم, قرمز تپه شن و ماسه در این منطقه کمتر شده و رطوبت. بنابراین شیره پالمیرا درختان بیشتر چسبناک. و بر خلاف دیگر مناطق که در آن خاکی گلدان برای جمع آوری شیره پوشش داده شده با صنعتی آهک برای جلوگیری از تخمیر در اینجا صدف ها محلول در آب هستند و استفاده به عنوان liming عامل. این jaggery شور طعم غذا در دهان می گوید:” Usha رجا Nanthini دانشیار و رئیس بخش بیوتکنولوژی مادر ترزا دانشگاه (MTU) Kodaikanal.

علمی است که یک عضو کلیدی تیم همراه با R Srinivasan, منشی, Tamil Nadu شورای دولتی علوم و فناوری و تیرونلولی منطقه تدمر محصولات تعاونی است که برای اعمال دستگاه گوارش صدور گواهینامه برای محصول سنتی در اوایل این ماه.

نخل در حال رشد بوده و رایج در این منطقه ساحلی به ویژه در میان ندار جامعه یک بار در ارتباط با Chola حاکمان در قرن 12th, زمانی که آنها مهاجرت را در جنوب.

این پالمیرا جنگل ها ساخته شده toddy و غیر الکلی خرما شیره (padaneer) بهره برداری از یک کلید حرفه ای در Thoothukudi منطقه و سوابق دیده می شود توسط دستگاه گوارش برچسب متقاضیان همچنین ذکر است صادرات Udangudi نخل شکر زرد در مارس 7, 1526 توسط یک پرتغالی گر طريق Kayal هاربر.

عصر ریمیکس

در حال حاضر Udangudi نخل jaggery استخدام حدود 10000 خانواده در یک کلبه صنعت است که به طور کامل متکی بر دستی کار.

“بر خلاف درختان نارگیل که شروع به تحمل میوه در ظرف چهار سال پالمیرا نیاز به حداقل 15 سال به مفید تبدیل به کشاورز. درختان که در حال شنود گذاشته امروز همه بالای 20 سال قدیمی می گوید:” وینستون Prabhu امانوئل 37 ساله پالمیرا کشاورز و jaggery تولید کننده مستقر در Udangudi.

گرفتن GI برچسب خواهد بود مفید به مردم مانند وینستون که راه اندازی وب سایت خود را udangudikarupatti.com به مکمل خود را در خانواده اجرا فروشگاه پس از jaggery تقلبی با نیشکر کریستال شروع به جاری شدن سیل در این بازار در سال های اخیر است.

راه آهن با یک شربتی گذشته

  • “پس از کمپین موفق به دریافت یک دستگاه گوارش برچسب برای malai poondu (کوه سیر) رشد در کدیکنل سال گذشته من مشتاق به پیدا کردن یک محصول مشابه که نیاز به صدور گواهینامه برای حفظ اصالت آن می گوید:” Usha رجا Nanthini دانشیار و رئیس بخش بیوتکنولوژی مادر ترزا دانشگاه (MTU) Kodaikanal. “در حال بومی Kanyakumari منطقه احساس کردم Udangudi نخل jaggery مناسب خواهد بود.”
  • با حمایت از MTU معاونت Videhi Vijayakumar و ثبت یک Suganthi, Usha صرف سه ماه تحقیق در مورد ریشه های این jaggery. “ما متوجه باشند که اگر آن را به نام Udangudi نخل jaggery ساخت است که در 10 تا 15 روستا در اطراف در اینجا می گوید:” Usha.
  • به گفته او تحقیقات Pandyan-عصر شهرستان بندر Kulasekarapattinam (حدود 5 کیلومتر از Udangudi) تبدیل شد و این مرکز از شرکت قند شرق هند مشروب و قند و شکر کارخانه ها (عید) Parry استفاده می شود که نخل شکر زرد شربت به عنوان رئیس مواد اولیه آن, صنعت شیرینی سازی, کارخانه در Nellikuppam.
  • در 1900s اولیه این شرکت منتقل عملیات به طور دائم به Kulasekarapattinam به منظور کاهش هزینه های تولید. این jaggery در اینجا ساخته شده بود صادر شود به بریتانیا می گوید Usha.
  • به عنوان تجارت افزایش منحصر به فرد 46 کیلومتر-طولانی Kulasekarapattinam نور راه آهن (KLR) خط گذاشته شد به جمع آوری و حمل و نقل نخل sap و کارگران به کارخانه.
  • برای روستاها که خاموش KLR مسیر عید پری ساخته شده سیمان و مخازن برای جمع آوری شیره. “سرمایه گذاری شد شکوفایی تا استقلال هند جنبش تقویت در جنوب. کارخانه تعطیل شد و در سال 1946 به علت ضد انگلیسی ضریب اطمینان می گوید:” Usha.

در حالی که اصل Udangudi نخل jaggery هزینه های ₹380 به ₹400 به ازای هر کیلوگرم از, ریمیکس ‘اصل’ قیمت بین ₹140 به ₹150 در هر کیلوگرم بود. “رفتن آنلاین به ما کمک کرده است پیدا کردن مشتریان جدید اما کسب و کار است که هنوز هم تمرکز بر روی آفلاین تجارت می گوید:” وینستون که مبادرت به فروش حدود 100 کیلوگرم از شکر زرد در هر ماه در فروشگاه در Udangudi بیشتر به طب گیاهی سازان.

بهره برداری sap

این سال را مستند به آمار تولید عمدتا به دلیل محدودیت در بین دولت و جنبش کارگران. “درخت نخل نوردی مهارت های سنتی که مرده است در منطقه ما; ما شده اند با استفاده از کوهنوردان از کرالا برای ضربه زدن به sap در طول ماه های آوریل تا اوت اتفاق افتاده است که در این سال با توجه به این مستند می گوید:” وینستون.

یک کوهنورد می توانید مقیاس به 30 تا 40 از این قوی کف دست در یک روز اول به جای خاکی گلدان در, اصلاح کرده, مریستم در راس درخت شب و سپس صبح روز بعد به جمع آوری غنی از قند sap.

“کوهنوردان می توانید تا 500-1,000 لیتر در یک روز خوب. آب جوشانده شده است در دهن آهن کتری بر روی آتش باز اجاق گاز خشک پالمیرا شاخه های در حال استفاده به عنوان هیزم می گوید:” وینستون.

شربت است که به کاهش ضخامت مایع پس از نزدیک به پنج ساعت است. “یکی از نیاز به نظارت این مرحله با دقت به دلیل overcooking می سوزاند jaggery” او می افزاید.

شربت ریخت پوسته نارگیل را با پارچه ورق اقدام به عنوان یک صافی. پس از سرد مستحکم jaggery می آید را به راحتی از آن در قالب یک نیم دایره گنبد.

تازه jaggery است crumbly و حل سریع تر از مسن سهام می گوید: وینستون. “ذخیره سازی jaggery آسان نیست چرا که آن ذوب می شود به سرعت در گرما. بنابراین ما ساخت انبار مانند میریزد و اطمینان حاصل شود که jaggery تپه در حال نگهداری در دمای اتاق وجود دارد تا زمانی که آنها آماده برای فروش. حتی پس از شش ماه 5000 کیلوگرم بار را وزن تنها 4500 کیلو به دلیل از دست دادن رطوبت,” او می گوید.

Workers preparing karuppatti (palm jaggery) at Anthoniyarpuram in Thoothukudi. Photo: N. Rajesh/THE HINDU

کارگران آماده karuppatti (نخل شکر زرد) در Anthoniyarpuram در Thoothukudi. عکس: N. راجش/هندو

مبارزه برای صحت

چه می تواند دستگاه گوارش برچسب انجام دهید برای بهبود Udangudi نخل شکر زرد? “Udangudi jaggery گرفتن تقلبی با انواع دیگر و فروخته شده به عنوان چیزی واقعی” می گوید: Srinivasan از Tamil Nadu در دولت شورای علم و فن آوری است.

او می افزاید: “یک GI برچسب کمک خواهد کرد که تعاونی ها از 15 روستا در اطراف Udangudi که درگیر در تولید شکر زرد. از آن خواهد شد یک علامت استاندارد است.”

اما ممکن است این تنها چیزی است که می تواند به احیای ضعیف فروش به عنوان دیده می شود در مورد کرالا Marayur نیشکر شکر زرد که به دست آورده GI برچسب سال گذشته است. در حالی که برچسب تضمین قیمت ₹70 به ازای هر کیلو علاوه بر سفارشات عمده از خریداران خارجی و هتل لوکس ناکافی بازاریابی و مستند منجر به هزینه های گرفتن کاهش به ₹58 به ازای هر کیلو. Jaggery سازندگان از تامیل نادو شده اند قادر به سفر به Marayur به عنوان یک نتیجه است که بسیاری از مزارع نيشکر باقی مانده اند unharvested.

با ورودی از Giji K رامان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>