Malaika Arora شروع روز خود را با مخلوط معجون از املازنجبیل و یک اینچ از زردچوبه تازه ریشه. او به تنهایی است.

در یک کشور که دارای ایمان بزرگ در آشپزخانه, داروهای COVID-19 باعث شده است تا مردم از سراسر ایالت برای بازگشت به, از مد افتاده, ‘ایمنی-بوستر’. در مراحل اولیه زردچوبه تبدیل به یک عنصر باارزش. و آن است که برای استفاده به مراتب بیشتر از فقط haldi-doodh (rechristened زردچوبه اسپرسو در سال 2016 به فروش می رسد و در مجلل کافه ها در سراسر جهان از زمان).

معمولا در دسترس در زمستان معتدل ریزوم زردچوبه را تند عطر و همچنین طعم و مزه. آنها ترد مانند زنجبیل و ترک خفیف تلخ پس از طعم و مزه زمانی که مصرف خام. چنین تقاضا در این سال که سبزی فروشندگان در حال دیدن مداوم تقاضا برای ریشه تازه که تا به امروز شده است به طور متناوب استفاده می شود به صورت بسته یا ترشی در خانه.

در تقاضا

Iftekhar علی, 60, یک سبزی فروش در Sainikpuri Telangana می گوید: تقاضا بالا است اما از آن است که خارج از فصل تهیه زردچوبه در حال حاضر دشوار است. “این است haldi زمان کاشت. تازه haldi برداشت شده است در ماه ژانویه است. همه خارج از فصل خام haldi که در حال آمدن به بازار در حال حاضر از اوتی و بهترین کیفیت. خریداران در حال خرید آن است چرا که آنها از جان گذشته به دست خود را دراز خام زردچوبه,” او می گوید.

محتوای آب در تازه ریزوم چیزی است که باعث می شود آن را دشوار است به فروشگاه برای بیش از چند هفته است. این است که چرا زردچوبه کشاورزان جوش برداشت ساقه قبل از powdering. “من هرگز از خرید بیش از 4 کیلوگرم از تازه haldi به فروش می گوید:” علی و اضافه کرد: “اما برای چند ماه گذشته من شده است خرید بیش از 10 کیلوگرم و آنها پرواز کردن قفسه ها در عرض یک ساعت.”

حیدرآباد بر اساس شايد Jasti یک جامع تغذیه و آشپز توضیح می دهد که چگونه یک فنجان شیر گرم را با یک قاشق چای خوری زردچوبه توصیه شده است نه فقط برای درمان سرماخوردگی یا گلو درد بلکه برای خواب یک شب خوب.

Superstar spice: fresh turmeric

Haldi تعجب عنصر به دلیل کورکومین (یک ترکیب شیمیایی با خواص درمانی) می دهد که آن را زرد رنگ,” او می گوید. (هند بهترین زردچوبه گزارش می آید از Lakadong در مگالایا که کورکومین از محدوده 7-9% بالاترین در کشور است.)

شايد می گوید او را دوست دارد با استفاده از تازه haldi در سالاد و چای گیاهی. “من دم کردن یک قطعه کوچک از زردچوبه تازه با ترکیبی متعادل از ادویه جات ترشی جات — فلفل, زیره, دارچین و زنجبیل.” او می افزاید: یک کلمه از احتیاط: “هنگامی که خرید root را انتخاب کنید haldi بدون قالب به زردچوبه تازه توسعه قالب بسیار سریع اگر نه به درستی ذخیره می شود.” فروشگاه آن را تا یک هفته در یخچال شما. سالاد اصلی

Praveen آناند که اجرایی آشپز — جنوب غذاهای هندی در ITC هتل می گوید: “من عاشق زردچوبه تازه سالاد آماده شده را در من مادر در قانون ، برش از زردچوبه تازه با چاشنی نمک و لیمو و زنجبیل در خدمت به عنوان یک ظرف سمت. آن را مانند یک تازه ترشی.”

برخی از منطقه ای غذاهای هندی استفاده از زردچوبه تازه به عنوان یک سبزی مانند haldi کی sabji در راجستان است که یک مشترک در زمستان کاری. ریشه پخته شده با روغن حیوانی به آن را به راحتی قابل هضم است.

kachi haldi ki barfi

دهرادون بر اساس آیورودا, مواد غذایی, تغذیه و سلامت, مشاور, Sangeeta Khanna شده و با یک هندی barfi با استفاده از خام زردچوبه را با پودر بادام و هل. او می گوید: “این barfi توسعه داده شد به عنوان بخشی از سلامتی منو برای هتل Suryagarh در Jaisalmer راجستان. همیشه از آن شده است محبوب mithai در خود منوی صبحانه. من پرس و جو از پیروان در وبلاگ من در راه های خلاقانه شامل خام haldi در رژیم غذایی خود را. من آنها را مستقیم به استفاده از آن در سالاد است.”

اشاره ای تازه haldi نیز به ارمغان می آورد خاطرات دوران کودکی. کلکته-بر اساس مواد غذایی مشاور Sayantani Mahapatra recollects چگونه آنها با استفاده از زردچوبه تازه در فصل زمستان. “به دلیل اثرات ضد التهابی و ایمنی-تقویت خواص ما مجبور شدند به جویدن کمی از این همراه با دو یا سه تا فلفل. به عنوان بچه های ما متنفر تازه لامپ آن را به عنوان روال هر هفته برای کارشناسی ارشد به اسکراب بدن ما با مخلوطی از تازه malai (کرم) و kacha holudh بتا (تازه زردچوبه رب),” او می گوید. سپس می افزاید: “این احساس مانند شکنجه ، اما در حال حاضر به عنوان یک مادر, من تکرار همین کار را با بچه های من.”

آبی زردچوبه

نه همه زردچوبه زرد است. “در ریگنج بنگال, آبی, زردچوبه کشت شده توسط سازمانی به نام انجمن برای بومی کشاورزی جنبش است. آنها در حال کار با کشاورزان محلی در پرورش و حفظ گونه های بومی دانه گیاهان و سبزیجات است. این آبی زردچوبه خود را از دست بدهد مشخص رنگ پس پردازش; پس از آن است که خشک شده آن را تبدیل به سیاه و سفید. در حالی که تازه آبی زردچوبه استفاده در رنگرزی پارچه های سیاه haldi است که به خوبی شناخته شده پزشکی در میان درمانگران سنتی” می گوید: مواد غذایی مشاور Sayantani Mahapatra

به طور سنتی در بنگال Sayantani می افزاید: “در آن استفاده شده است برای درمان سوء هاضمه عضلات و التیام زخم و یا گزش حشرات به عنوان آن گزارش شده است که سرشار از آنتی اکسیدان ها است. آبی زردچوبه زمانی که پخته و پودر می شود سیاه و سفید است که به راحتی در دسترس آنلاین… اما این تازه نسخه یک چالش برای پیدا کردن است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de