وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo خواست هند روز چهارشنبه به تمرکز بر زنجیره تامین داخلی و کاهش وابستگی به چین برای ارتباطات راه دور و تجهیزات پزشکی به واشنگتن روابط با پکن به طور چشمگیری بدتر.

هند تا به حال فرصتی برای حرکت به “زنجیره تامین به دور از چین و کاهش وابستگی آن به شرکت های چینی در زمینه ارتباطات از راه دور لوازم پزشکی و دیگران” Pompeo گفت: در آمریکا-هند شورای کسب و کار هند, ایده های اجلاس در حال انجام آنلاین.

“هند در این موقعیت به دلیل آن را به دست آورده است اعتماد بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایالات متحده” Pompeo گفت.

دولت آمریکا است و مستقیما مقصر چین برای coronavirus همه گیر و متهم به شرکت های چینی مانند Huawei Technologies Co Ltd از cyberspying و تسهیل نقض حقوق بشر در چین به اتهام Huawei و پکن را انکار کند. ایالات متحده نیز مورد چین جدید امنیت ملی قانون برای این مستعمره سابق بریتانیا از هنگ کنگ.

ایالات متحده گفته است که چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون چشمگیر وخامت در روابط بین دو بزرگترین اقتصاد در میان اتهامات جاسوسی چینی.

هند روابط با چین را تیره و تار زیر مرز برخورد در هیمالیا ماه گذشته است که در آن 20 سربازان هندی کشته شدند.

Pompeo متهم چینی از شروع جنگ نیز محروم توسط پکن.

“اخیر درگیری آغاز شده توسط PLA (افراد ارتش آزادی) تنها آخرین نمونه از CCP را (چینی حزب کمونیست) رفتار غیر قابل قبول” Pompeo گفت.

هند که به تازگی ممنوع ده ها تن از برنامه های چینی در کشور از جمله محبوب Infinite تصویری نرم افزار, هنوز رتبهدهی نشده است گرفته شده یک تماس بر روی Huawei پس از اجازه می دهد چینی شرکت مخابراتی به شرکت در محاکمات برای 5G شبکه.

هند در جهان است, اصلی ژنریک دارو تامین کننده و وابستگی چینی مواد اولیه برای آن دارو است که تقریبا 70 ٪ است.

به طور جداگانه سفیر هند به ایالات متحده Taranjit سینگ Sandhu گفت: دهلی نو شد باز به ما شرکت های ساختمان های تولیدی در کشور است.

هند رویارویی نظامی با چین را وادار تماس نزدیک همکاری های امنیتی با ایالات متحده و متحدان آن از جمله ژاپن است.

هند مدرن نظامی خود را برای محدود کردن فاصله با چین است و به طور فزاینده ای تبدیل شده نسبت به ایالات متحده بیش از آن سنتی تامین کننده روسیه است.

“ایالات متحده شده است هرگز بیشتر حمایت از امنیتی هند. هند بیش از حد است که یک شریک مهم و کلیدی ستون از رئیس جمهور (دونالد) مغلوب ساختن پیشی جستن سیاست خارجی” Pompeo گفت.

این داستان منتشر شده از یک سیم آژانس خوراک بدون تغییرات به متن. تنها تیتر تغییر کرده است.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im