این جلنگ جلنگ صدا کردن یک مکعب یخ را در یک لیوان بلند است که تقریبا مانند شعر است. من نگاهی به اشکال مختلف از یخ است که شناور در تابستان نوشیدن این روزها ستاره یا حلقه های کوچک, بسته طرح که سینی یخ وعده. سینی با زمان تکامل یافته که باید یخچال و فریزر که با فشار خارج کردن یخ مانند دستگاه های حافظه. اما به خاطر دارم زمانی که ما تا به حال به کار سخت برای کنده شدن تکه های یخ از یک سینی. ما تا به حال به پیچ و تاب آن را سخت نگه داشتن آن در زیر آب و پس از آن انتخاب کنید تا یخ لغزنده از طبقه که در آن همواره زمین.

اما آنچه که ما هیچ چیز در مقایسه با آنچه که یک مرد جوان به نام فردریک خانواده سلطنتی تودور انجام شده در اوایل 1800s. او حمل و نقل یخ از بوستون به آنچه پس از کلکته. یک کتاب به نام امپراتوری غذا: جشن قحطی و ظهور و سقوط تمدن ها توسط اوان D. G. فریزر و اندرو Rimas داستان. این کتاب یک حساب کاربری جذاب چگونه مواد غذایی, تغذیه, تغییر آب و هوا و همکاران شکل تمدن است.

به عنوان آمریکایی ها نقل مکان کرد و از روستاها به شهرها و مواد غذایی در سفر بیش از حد زیر خط دار نقشی که یخ به عنوان نگهدارنده. “در مکان هایی مانند انگلستان که دارای ثروت یخ زده حوض آب برای بسیاری از سال یخ می تواند برش, بسته بندی کاه و مورد استفاده قرار گیرد برای حفظ مواد غذایی از پوسیدن در راه خود را از میدان به خیابان” آنها را بنویسید.

لغزنده حدس و گمان

جوان خانواده سلطنتی تودور — دانشگاه هاروارد را رها کردن و پسر از یک بوستون وکیل — متوجه شدم که آنجا بود پول می شود ساخته شده در یخ. او تصمیم گرفت برای حمل و نقل آن به کارائیب: “ایده خود را به بادبان یک محموله از برکه یخ 2000 مایل به مارتینیک و فروش آن به تعریق بومی.” او خود را متقاعد سرمایه گذاران به خرید یک سرتیپ و میره در ‘مورد علاقه’ با 80 تن از یخ فراخوانی قابل توجهی شادمانی. “ما امیدواریم که آن را ثابت نمی کند به یک لغزنده حدس و گمان” این روزنامه بوستون گفت.

سفر شکست بود. بیشتر از یخ ذوب شده در راه وجود دارد داوطلبان برای آنچه باقی مانده بود “از آنجا که هیچ کس در مارتینیک تا به حال هیچ ایده چه چیزی برای انجام با این عجیب و غریب تبخیر ماده است.” خانواده سلطنتی تودور از دست داد $4,300 بود شکایت کرد و زندانی شد اما نمی دهد تا. او در زندان برای بسیاری از سال 1812 و 1813 اما پس از آزاد شدن هنوز هم پر از پپ مجموعه ای خاموش به هاوانا که در آن او ساخته شده است یک انبار عایق با خاک اره.

آن را سرقت

“ناراضی با صرف موفقیت او تصمیم به صادرات یخ به هند است. این برنامه با شکوه foolhardiness. سفر از بوستون به کلکته بود 15,000 مایل و محرومیت بدی آب و هوا در زمان چهار یا پنج ماه است.”

او از دست داده یک سوم از محموله در کلکته اجرا, اما, انگلیسی, استعمارگران خرید آنچه باقی مانده بود خوشحال به یک نوشیدنی سرد در گذشته است. آنها حتی به او کمک کرد ایجاد یک عایق انبار. “در بازگشت او نگه داشته و قیمت پایین تبدیل سود از صرف سه سنت در هر پوند به طوری که حتی این حقیر استعماری بنده می توانیم یک توده یخ در یک بعد از ظهر کوکتل. یخ بود و در حال حاضر ارزان تر به خرید در هند از لندن یا پاریس.”

این کتاب به نقل از یک ناظر به عنوان و اشاره کرد:

“این بود طولانی قبل از بومیان می تواند ناشی از رسیدگی به بلوک های کریستال. سنت گزارش می دهد که آنها فرار affrighted تفکر یخ چیزی بود که افسون و مملو از خطر است. اما در حال حاضر آنها در هیئت مدیره در یک خط طولانی و هر کدام از آنها طول می کشد یک بلوک بزرگ از یخ بر سر خود و انتقال آن به مجاور خانه یخ در حال حرکت با چنین سرعت که بلوک ها در معرض هوا تنها چند ثانیه است. هنگامی که سپرده زباله تقریبا متوقف و دوباره یخ که هزینه در بوستون چهار دلار و یک تن به ارزش 50 دلار است.”

خوب برای خانواده سلطنتی تودور من بگو, به من نگاه وان بستنی در فریزر. Kesar Pista هر کسی ؟

نویسنده دوست دارد خواندن و نوشتن در مورد مواد غذایی به عنوان آنجا که او پخت و پز و خوردن آن. تقریبا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net