چگونه رشد هند شکل سرنوشت و به همین دلیل ما نیاز به یک encore

هند شاهد یک رشد بی سابقه ای افزایش بیش از سه دهه پس از تاریخی که انقباض. رشد خروش جان سالم به یک تعادل-از-بحران پرداخت, بازار سهام, کلاهبرداری و چند مرحله بی ثباتی سیاسی. آن را کشیده میلیون ها نفر را از فقر خارج و تبدیل زندگی ما است.

خواهد 2020 بود مشابه سال برای اقتصاد هند? خواهد اقتصاد قرارداد تنها به عقب بر گردیم در یک بالاتر و محکم تر مسیر رشد در سال به آمده است ؟ این است که مسلما مهم ترین سوال در این کشور چهره به دلایل بیش از یک.

رشد بسیار مهم اولا به دلیل آن را به طور مستقیم اثرات متوسط سطح درآمد. اگر مثلا رشد تولید ناخالص داخلی به طور متوسط تورم (واقعی) نرخ 8 درصد در سال به طور متوسط هند را تقریبا دو برابر درآمد خود را در 10 سال. بیشتر از متوسط 5 درصد رشد تولید ناخالص داخلی به آن معنا است که همان سفر را 17 سال است. و اگر نرخ رشد تولید ناخالص داخلی بودند به بازگشت به قبل از سال 1979 مسیر از 3 درصد در هر سال آن را نزدیک به 30 سال در هند درآمد سرانه به دو برابر. برای چشم انداز بین 1980 و 2010 هند درآمد سرانه بالا رفت بیش از سه بار به 86,560 (در 2019-20 قیمت).

دوم آن است که مسیر رشد خواهد کرد که نفوذ تا چه حد هند است که قادر به ایستادن به تجاوز خارجی و تهدید. همانطور که حوادث چند هفته گذشته نشان داده اند ظهور چین به عنوان یک ابر قدرت جدید را تست هند توانایی برای محافظت از منافع خود و کسانی که از متحدان آن در این محله است. داشتن اقتصادی بیشتر قدرت شلیک خواهد شد آن را آسان تر برای مقابله با این چالش است. چین خود نفوذ چشمه به عنوان بسیاری از ثروت خود را به عنوان آن را از نظامی خود را ممکن است.

رشد اقتصادی چین را خاموش رخ داده است در حدود همان زمان به عنوان هند پس از دنگ شیائوپنگ در زمان شارژ از حزب حاکم کمونیست در سال 1978. تا حدود سال 1990 تولید ناخالص داخلی دو کشور تقریبا برابر در برابری قدرت خرید (PPP) از نظر. از آن پس چین بزرگنمایی آینده به گرفتگی آمریکا ترک هند به مراتب پشت سر.

گرفتن رشد در مسیر بازگشت مهم است که برای سومین دلیل بزرگ است. بدون سریع به طور مساوی و متعادل رشد آن ممکن نخواهد بود به اندازه کافی برای ایجاد شغل مناسب برای میلیون ها نفر از جوانان که در حال پیوستن به هند نیروی کار در هر سال. این مهم است برای آنها را برای رهبری مناسب و معقول زندگی برای بالا بردن داخلی قدرت خرید آن را حفظ هند بعدی چرخه رشد و برای خنثی کردن جمعیتی بمب ساعتی است که ساخت تا با افزایش بیکاری جوانان در کشور است.

ایجاد مناسب غیر کشاورزی شغل نیز کلیدی برای افزایش درآمد مزرعه. در یک بارها ذکر شده 1954 مقاله پژوهشی نوبل, برنده اقتصاددان آرتور لوئیس نشان داد که با انتقال مازاد نیروی کار از مزرعه به بخش غیرکشاورزی اقتصادهای در حال توسعه می تواند افزایش بهره وری در هر دو بخش و بالا بردن کلی پس انداز و رشد. از آن به بعد چندین اقتصاد از جمله رشد سریع اقتصادهای شرق آسیا به دنبال چنین Lewisian تحول به کارگران شیفت از مزارع به کارخانه های رانندگی تا رشد و کاهش فقر در همان زمان.

هند روند رشد طی چهار دهه گذشته نیز شاهد یک تغییر به دور از مزرعه به non-farm شغل اما این روند شده است lop طرفه و تحول ناقص باقی می ماند.

حتی اگر سهم از مزرعه مشاغل منقبض شده در طول زمان مزرعه بخش باقی مانده بزرگترین کارفرما در کشور است. و بر خلاف دیگر با رشد سریع اقتصادهای آسیایی جدید non-farm شغل بیشتر شده است در ساخت و ساز و خدمات به جای در کارخانه ها.

در حالی که بخش ساخت و ساز می پردازد بهتر از مزرعه بخش آن را ارائه می دهد تنها کمی بیشتر مولد شغل است. بخش خدمات را ارائه می کند برخی از بالا-بهره وری مشاغل (از جمله در خدمات نرم افزاری) اما بخش عمده ای از خدمات جدید در بخش مشاغل در هند شده اند low-end آنهایی که از جمله در تجارت و حمل و نقل و ذخیره سازی نسبتا پایین بهره وری سطح داده ها از بانک مرکزی هند KLEMS پایگاه داده را نشان می دهد.

اگر هند به ایجاد بهره وری شغل در آینده هند خواهد نیاز به رشد سریع در سراسر بیشتر بخش است.

نهایی و شاید مهم ترین دلیل که چرا هند نیاز به چندین دهه رشد سریع است که خود فقر چالش, تشدید در حال حاضر با این بیماری همه گیر. رشد به تنهایی ممکن است به اندازه کافی برای بلند کردن فقر حتی در گذشته است. اما دوره رشد شتاب باید به طور معمول منجر به کاهش سریعتر در فقر و داده ها را نشان می دهد.

رشد نه تنها افزایش میانگین سطح درآمد اما همچنین تولید بودجه اضافی برای برنامه های رفاهی. پس از همه, بزرگترین تا کنون کاهش فقر در هند پس از استقلال سابقه رخ داده در طول 2004-11 دوره زمانی که نزدیک به 150 میلیون نفر از مردم از فقر در سراسر کشور با نرخ فقر سقوط به 22 درصد است. این دوره شاهد رشد بسیار سریع و همچنین افزایش روستایی هزینه در طرح های چنین به عنوان تضمین اشتغال روستایی برنامه که کمک به کاهش فقر تلاش با توجه به چند مطالعات تجربی.

به عنوان با دیگر جنبه های هند اخیر اقتصادی, تاریخچه مسیر فقر پس از 2011-12 فرو رفته باقی می ماند در بحث. جدید ترین و به خاک سپرده شد بررسی نمونه ملی (NSS) گزارش مصرف در 2017-18 نشان می دهد که هند نرخ فقر در واقع رشد شاخص تا یک درصد به 23 درصد نعناع محاسبات. آمار وزارت رقابت یافته از NSS بررسی این استدلال که مصرف نمی توانست کاهش یافته است در دوره ای از رشد بالا. اما با توجه به این که رشد اعداد آمده اند زیر آتش از کارشناسان مستقل که استدلال است و نه همه را متقاعد.

نوشتن در این صفحات متخصص Sonalde دسای گفته است که در حالی که هزینه های مصرف در واقع رشد بین 2011-12 و 2017-18 نرخ رشد بسیار پایین تر از آنچه در آن بود در سال های گذشته. دسای بر اساس استدلال او بر اساس نتایج یک نظرسنجی انجام شده در سراسر سه متحده در همان سال به عنوان NSS نظرسنجی.

در نتیجه افزایش واقعی در مصرف ممکن است بالاتر از آنچه NSS نظرسنجی نشان داد و رشد هند ممکن است بیشتر از متوسط آنچه به آمار وزارت اطلاعات را نشان می دهد دسای استدلال کرد. و در صورتی که استدلال نگه می دارد آن را نشان می دهد که یک پا به بالا به رشد در سال های آینده خواهد بود لازم به افزایش هزینه های مصرف و درایو کردن فقر سطوح.

آن است که ارزش به خاطر سپردن است که رشد هند عملکرد شده است نسبت به آن از بسیاری از دیگر کشورهای در حال توسعه در جهان بیش از چند دهه گذشته حتی اگر از آن شده است قادر به چین رکورد تا کنون.

نه تنها درآمد سرانه رشد سریع تر در هند از ترین قابل مقایسه با دیگر کشورهای هند نیز دیده می شود نسبتا سریع کاهش وابستگی به مزرعه شغل و سرعت سریع تر از فقر کاهش حداقل تا 2011-12.

هند نیاز به یک رشد دوباره به نواز دعوت. آن را دریافت کنید ؟

این اولین بار است که از یک سری چهار بخشی در رشد هند به چالش بکشد.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>