ما تا به حال مرطوب تر ژوئن در 12 سال با توجه به آب و هوا بخش (IMD).

آمار منتشر شده توسط آی نشان می دهد که هند ثبت 118 درصد از دوره طولانی میانگین بارش باران در ماه ژوئن سال 2020 در نظر گرفته است که بیش از حد. این فراوان دوش آورده تشویق به جامعه کشاورزی با وجود مناطق مختلف در مواجهه با چالش های ذاتی مانند کمبود نیروی کار در پی COVID-19 و اختلال در زنجیره تامین با توجه به متناوب مستندات.

در بسیاری از ایالت ها هر دو دولتی و خصوصی متعلق به بانک بذر تضمین است که کشاورزان به حال به اندازه کافی دانه افشانده شدن. کشاورزان زیر شیوه های پایدار متوجه یک افزایش در تقاضا برای مواد شیمیایی-رایگان تولید و بومی و سبزیجات و میوه ها و غلات موجب شده نیاز به غذا خوردن سالم و افزایش سطح ایمنی در برخی از جیب.

در حیدرآباد و مناطق دیگر از Telangana که در آن گرمای سوزان غالب تا اواخر ماه ژوئن در چند سال گذشته قبل از موسمی دوش به سمت انتهای مه و باران های موسمی در هفته اول ماه ژوئن تشویق کشاورزان برای آماده سازی زمین های خود را برای ایجاد دیم محصولات زراعی است.

Seed distribution in Bidakanne village, Telangana, after the first rains

بذر توزیع در Bidakanne ایجاد کرد Telangana, پس از اولین باران | عکس های اعتباری: Sneha Koppula

رفتن محلی

در Zaheerabad مبتنی بر Aranya کشاورزی جایگزین تبدیل شده است که رفتن به مرکز Permaculture آن مدیر عامل Padma Koppula است متوجه افزایش کاشت سورگوم کبوتر نخود و پنبه در نزدیکی مناطق.

او همچنین شاهد کوچک اما پیوسته در حال رشد تقاضا برای ارزن دم روباهی و قابل ملاحظه تقاضا برای بذر و نهال بومی میوه ها و سبزیجات است. “این خوب است برای دیدن تمرکز بیشتر بر روی محصولات غذایی این زمان نزدیک به 80 کشاورزان در این منطقه در حال تلاش از 30 گونه از میوه نهال” توضیح می دهد که Padma.

یک برداشت خوب

  • Aranya کشاورزی جایگزین Telangana: تقاضا برای بذر و نهال انبه, عصرانه, گونه های وحشی از phalsa چریش بادام هندی مهره soursop،, کاستارد, سیب, زنجبیل, زردچوبه, درخت اسفناج و moringa. کشاورزان نیز در حال رشد کوچک تنبل تلخ طبكفي خس خس سنبل و هوایی سیب زمینی.
  • بوفالو پشت جمعی, Karnataka: Ragi, avarakai پهن (لوبیا) بادام زمینی و کنجد در میان محبوب بومی محصولات اینجا.
  • مزارع در نزدیکی چنای: Seeraga samba, thanga samba, تانجاوور ponni و thooya malli برنج.

برنج کشت شده در حال حاضر آغاز شده در Domadugu, Guntapally و روستاهای دیگر در نزدیکی حیدرآباد و همچنین به عنوان کشت سبز و سیاه و سفید گرم in tights دالو بومی سبزیجات. چند سال پیش ارگانیک کشاورز Praveen Abhishetty آغاز شده بود در حال رشد مقادیر کوچک معطر chitti muthyaluقرمز و سیاه و ارقام برنج. او قصد دارد برای انجام این کار در این سال به عنوان به خوبی.

فروش مستقیم

بنگلور-بر اساس Prabhakar رائو موسس Hariyalee دانه با این نسخهها کار با کشاورزان در سراسر هند و تأکید کاشت آغاز شده نسبتا در اوایل با توجه به باران های موسمی. “منتهی به فصل کاشت فروش دانه به اوج خود رسید به 300% از ما معمول حجم,” او می گوید.

Prabhakar نیز متوجه افزایش محسوس تقاضا برای مواد شیمیایی-رایگان و امن مواد غذایی پس از همه گیر شیوع: “کسانی که مبتلا به دیابت است که به عنوان یک شرکت-مير COVID-19 می خواستم برای شروع از جمله millets در رژیم غذایی خود را. کشاورزان زندگی نزدیک به مناطق شهری شده اند قادر به فروش محصولات خود در مجتمع های آپارتمانی و جوامع دردار و بدون واسطه. ما نمی دانیم که چه مدت این میل شدید به مواد غذایی سالم و حفظ خواهد شد. در حال حاضر مردم در حال حاضر به صرف بیشتر برای تولید خوب از آنجا که هیچ مصرف در غذا خوردن مراکز و سرگرمی های دیگر. زنجیره های خرده فروشی نیز مشتاق به منبع مادری غلات و حبوبات,” او توضیح می دهد.

Green Gram varieties Chamki Pesarlu and Balintha Pesarlu at Aranya Agricultural Alternatives

سبز گرم انواع Chamki Pesarlu و Balintha Pesarlu در Aranya کشاورزی جایگزین | عکس های اعتباری: Sneha Koppula

مروارید طلایی

در میان غلات و حبوبات پیدا کردن بیشتر داوطلبان Prabhakar, لیست تاج خروس نخود و لوبیا چشم بلبلی. او نیز در خط مقدم reintroducing میراث ارقام گندم مانند 2000 ساله, سونا, Moti. “در سال جاری کشاورزان در پنجاب برداشت 60 تن از سونا Moti که از قبل فروخته شده در ₹ 75/کیلوگرم می گوید:” Prabhakar.

چند دیگر مزرعه جوامع تاسیسات با احتیاط. Visalakshi Padmanabhan که تاسیس بوفالو پشت جمعی و با این نسخهها کار از یک مزرعه در مجاورت Bannerghatta در بنگلور می گوید: در اوایل ورود موسمی شده است یک مزیت. “پس این باران-سایه منطقه کشاورزان در اینجا معمولا آماده شدن برای خشکسالی است. در این سال هر کس مشغول انجام بهترین خود را برای برداشت آب موجود. با کمک مسئولان جنگل برکه ها و رودخانه ها همراه فیل راهرو تمیز کردن حوضچه جدید نیز ایجاد شده است. این مانع از فیل ها از جسارت به اسکان بشر برای آب است.”

با بارگیری در این هفته ارگانیک بازارهای کشاورزان در بنگلور بسته با توجه به COVID-19 او می گوید: چگونه کشاورزان تا به حال به دنبال راه های جایگزین برای رسیدن به مصرف کنندگان خود را.

برنج خوب است

در Chennai کشاورز ارگانیک VM Parthasarathy می گوید: در حالی که کشاورزان در این کمربند خوشحال هستند با اوایل موسمی آنها نگران هستند در مورد پیش بینی ها نشان می دهد که احتمال سیل مانند وضعیت در نوامبر-دسامبر سال 2020 است. خاطرات 2015 سیل هنوز تازه است. “هیچ کس می خواهد به تاخیر در کاشت به طوری که آنها می تواند برداشت قبل از سیل. این مستند سخت شده است از آنجایی که ما نمی تواند ارز دانه در درون ما کشاورز ارگانیک شبکه در شهرهای مختلف; ما تا به حال برای پیدا کردن جایگزین,” او می گوید.

Nirosha Kathiravan از روستاییان در Vandavasi در نزدیکی چنای است پاشیدند seeraga samba برنج برای اولین بار. “ما را کشت بادام زمینی کنجد moong و urad dals بیش از حد. موسمی به ما کمک کرده است گیاه چمن بیشتر انواع و ذرت به عنوان علوفه برای ما بومی گاو [شیر و محصولات شیر در حال ستونهای این مزرعه]. چالش بزرگ در این کمربند این است که برای پیدا کردن کار که تبدیل به سخت تر با توجه به گسترش این بیماری همه گیر فراتر از چنای محدودیت,” او می گوید.

موسمی آورده جدید امید و جوامع کشاورزی نگاه به جلو به رو بیش از موانع لجستیکی و درو خوب برداشت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im