به عنوان به زودی به عنوان او جعبه Goan گوشت خوک sorpotel در حال تحویل به خانه های مختلف در کوچی Latha Pottamkulam شروع پخت و پز دسته بعدی. او همچنین آماده سندی کوفته کاری شکل دادن به گوشت چرخ کرده را به طور مساوی توپ گرد. “من آماده و در یخچال آنها را در پیشبرد به عنوان این ظروف بهتر روز به روز می گوید:” Latha که او شروع به غذا و خدمات و هم بزنید دیوانه در طول COVID-19 بیماری همه گیر. این نام اشاره به زندگی مردم تبدیل درهم و برهم.

“من تا به حال به تعطیل من designerwear بوتیک. از آنجایی که من در خانه من شروع به تعجب چه باید بکنید” به یاد می آورد Latha. “من احساس نیاز به مواد غذایی خانگی و تصمیم به ایجاد سندی کاری و Goan sorpotel برای شروع با است.” او تنها نیست: home-made food catering یکی از قابل رویت ترین و پرداخت فعالیت های کارآفرینی را به فنر در طول بیماری همه گیر. آن است که نه تنها ارائه یک منبع درآمد برای مردم از متنوع و نامربوط حرفه خطوط نیز درمانی در این بحران-سرند زمان.

به عنوان مثال, پخت و پز, کلاسیک, ایتالیایی, دسر تیرامیسو منظور از “صبح تا شب” را فراهم کرده است لمس شفا به Chennai-بر اساس مدل و مستقل artiste Tanitha Periera را مستند معمول است. در تریواندروم بازرگانان محمد Razik و برادر خود را در قانون محمد میرزا تنظیم MareenaFood.شرکت خانه-خدمات تحویل بازآفرینی گوسفند/مرغ بریانی, مرغ سرخ porotta pothi و kinnathappamهمه آماده با توجه به خود “در قانون العمل”. عباس رضوی باس گیتاریست حیدرآباد بر اساس فلز باند بی سیم راه اندازی چنگال& خوک با یک منو کوچک ساخته شده از مستند-آزمایش سالم.

Embattled professionals from various lines of work cash in on the popularity of home-style food during pandemic

عباس است نه فقط یک تجربه. هفته گذشته Latha اضافه شده یک ظرف توت فرنگی با نان سیر و سیب زمینی به عنوان یک آخر هفته خاص. پس از رشد در بمبئی او آشنا است با پان-غذاهای هندی و متوجه علاقه رو به رشد برای انواع مختلف از مواد غذایی است.

این مشتاق تازه کار, شرکت های در حال پیدا کردن مقدار زیادی از مصرف کنندگان بیش از حد. Tanitha توضیح می دهد که چگونه پس از او نوشته شده در مورد این دسر را در رسانه های اجتماعی سفارشات متوقف نشده آیند. “این بیماری همه گیر را ترک کرده است بسیاری از مردم در برخورد با عدم قطعیت” او می گوید: از طریق تلفن از چنای. “من تلاش با اضطراب است. مواد غذایی شده و راه به ضرب و شتم مستند بلوز. من بعد از قرار دادن پست من آماده بود به گوش مردم تماس بگیرید و بگویید من این بود وحشتناک بود اما تعجب در پاسخ,” او می گوید هاردکور موفقیت او به عنوان یک artisanal دسر ساز.

Embattled professionals from various lines of work cash in on the popularity of home-style food during pandemic

برای Mareena از بنیانگذاران شرکت به دست آورد کمک چند زنان از neigbourhood. آن بود که کرکره سیم در شرکت خود که Razik متوسل به, تست, جدید, آب, اما او به نظر می رسد خوشحالم. “من خوشحالم که من انجام چیزی است که من همیشه می خواستم برای انجام. من بسیاری از دوستان که در حال انجام به خوبی در این کسب و کار و من هم امیدوار به ورود به این زمینه در برخی از نقطه. اما انتظار نداشتم به آن را راه اندازی شبیه به این می گوید:” Razik.

گذار تر بود آلی برای عباس. او خود را میبیند در آشپزخانه خود را روزانه پست-ناهار آماده سازی بخش هایی از گوشت خوک sorpotel. “وقتی که می آید به گوشت خوک, من یک فن از پخت و پز خود را. بنابراین در طول مستند من تجربه و ایجاد خود من دستور” او می گوید. “من کار از خانه تا من مدیریت حدود 20 قسمت در یک روز. هر روز من یک کاری با برنج یا paratha. من باز برای خود انتخاب کنید تا تنها. یک بخش می تواند کافی دو متوسط خواران است و قیمت در ₹250 ” می افزاید: عباس. همراه با نوشتن بیشتر موسیقی و در ادامه به سکان موسیقی تدارکات شرکت او قصد دارد برای اضافه کردن گوشت خوک کشیده لغزنده و ترد گوشت خوک به منوی خود را.

هنرمندان در آشپزخانه

بنگلور -بر اساس فا Sneha Hegde استفاده کرده است این زمان به بیان دیگر او عشق: پخت و پز. Sneha همه پخت و پز و ارائه می دهد طیف گسترده ای از غیر غذاهای گیاهی از جمله لیمو, مرغ, آندرا سبک فلفل, مرغ, گوشت گوسفند, کاری, کرالا کاری میگو, سیر, ماهی سرگرمی سرخ nati koli saaruو البته مرغ بریانی. در حالی که دستور داده شده یک روز در پیشبرد ترجیح داده می شوند او می گوید که حتی یک ساعت را اطلاع کافی است. Sneha تصمیم گرفت به نام او خدمات مواد غذایی ساده به دلیل آن است که همه خانه ها به سبک مواد غذایی است.

کوچی-بر اساس فیلم های تولید کننده و توزیع کننده Suraj PS همراه با ویرایشگر فیلم Lijo پل آغاز شده Biriyani جعبه که در خانه ارائه می شود بریانی آماده شده توسط همسران خود را. منو ارسال شده در گروه واتساپ روز قبل از غذا آماده است بر اساس سفارشات. این شاید خود plan B, اما آنها قصد دارند به چوب به آن را حتی پس از بحران است. “ما قصد داریم به حرکت واحد تولید ما به Kalady از جایی که ما می تواند به تهیه سفارشات بزرگتر. در حالی که ما بازگشت به, فیلم زنان رسیدگی خواهد شد تولید. این غذا هنوز هم این خانه را لمس می گوید:” Suraj.

از سفرنامه به tastebuds

در کرالا سفر صاحبان شرکت کروز لوکس کارکنان و مدیران هتل ها نیز پیوست ارابه موسیقی.

Limy Manish شرکت Fortex سفر در کوچی مجبور شد به پایین کرکره با تشکر از همه گیر. او در بخش گردشگری نیز خود را از دست داده است. “درآمد ما به طور ناگهانی روشن صفر” او فریاد می زند. Limy دوست او را تشویق به شروع یک خانه ساخته شده و خدمات غذایی. او با شروع آماده به طبخ گوشت کوکوی و به عنوان پاسخ, افزایش, اضافه, مرغ, ماهی و کوکوی گیاهی به منو. این زن و شوهر به سرعت در زمان FSSAI مجوز و افزود کاپا و meen کاری و گوشت خوک و گوشت گاو و فرآورده ها به منوی خود را. آنها گره خورده است تا با یک دوست که در حال شروع یک پلت فرم برای ارائه مواد غذایی. “آن آغاز شده و بدون برنامه ریزی است اما به خوبی می گذرد. پس از همه چیز دوباره به حالت عادی من فکر می کنم من را در ادامه می گوید:” Limy که رنگارنگ هیئت مدیره نمایشگاه “Limy Home محصولات غذایی در خارج از خانه او در Kochi.

Nileena Sikander های اجرایی با قایقی لوکس کروز خدمات در Alappuzha و همسرش, بازاریابی افسر با بررسی شرکت نیلسن همچنین در مواجهه با یک مشکل مشابه. “ما دو وام خانه پرداخت و رشد کودکان و نوجوانان است. با عدم اطمینان بیش از درآمد ماهانه ما تا به حال به سرعت پیدا کردن راهی برای خروج می گوید:” Nileena که شروع به پخت و پز غذاهای سنتی اسلامی همراه با مادر زن در حالی که شوهر او را به کار گرفته تا تحویل. “ما با یک گروه واتساپ و در حال حاضر وجود دارد. ما به طور منظم سفارشات می گوید:” Nileena.

Embattled professionals from various lines of work cash in on the popularity of home-style food during pandemic

Nileena خانواده اجرا می شود به خوبی شناخته شده هتل و پارک آبی در کلم. “دستور العمل همه از وجود دارد. هتل ریشه های شبیه به این” او می گوید: روایت چگونه مادر بزرگ او شروع به پخت و پز و خرده فروشی زمانی که خانواده با آن مواجه پریشانی مالی. “پخت و پز شده است راه ما و به لطف خدا آن است که به ما کمک جزر و مد بیش از این وضعیت است.” او تخصص هستند, کل مرغ شکم پر با تخم مرغ و برنج erachi puttu (برنج بخار پز کیک لایه لایه با گوشت) و adukku pathiri (لایه آرد برنج کوکوی).

(با ورودی از شیلپا Nair Anand Athira M Prabalika M Borah Aparna Narrain)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im